Liverpul Arsenal 3 1 VIDEO David Luiz zvezda derbija na Enfildu rezultati Premijer lige.html

Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Emeri je sve lepo smislio, ali je poslao LUIZA na teren

Autor mondo.rs

Arsenal je odigrao odlično poluvreme na stadionu sa kog je u Klopovoj eri ispraćan rezultatima 3:1, 4:0 i 5:1, ali...

Izvor: Anthony Devlin/PA via AP/Tanjug

Unai Emeri je sve lepo smislio.

Jeste, kao i do sada, izveo defanzivniju postavu za Top 6 gostovanje, ali je njegova 4-4-2 ideja sa Nikolom Pepeom i Pjer-Emerikom Obamejangom napred izluđivala prvaka Evrope punih 40 minuta na stadionu, sa kog je Jirgen Klop ispraćao legendarnog Arsena Vengera, kao i njega samog, rezultatima 3:1, 4:0, 5:1...

"Tobdžije" su imale tri velike šanse za pogodak u prvih 45 minuta derbija 3. kola Premijer lige, ali kada nisu "opalili" ni Obamejang i ni Pepe, "opalio" je David Luiz.

"KAČILI" SE MILIVOJEVIĆ I POGBA, PALAS POBEDIO U MANČESTERU!

Izvor: Laurence Griffiths/Getty Images/Guliver

"Tempirana bomba" koju je Arsenal sa nedokučivim zadovoljstvom preuzeo od velikog rivala iz komšiluka, Čelsija, "eksplodirala" je dva puta u razmaku od deset minuta ove subote uveče na Mersisajdu i, uz neshvatljivu reakciju kolege Sokratisa Papastatopulosa iz finiša prvog poluvremena, podsetila ljubitelje fudbala na planeti da klub sa "Emirejtsa" i ove sezone ima "Top 6" navalu i "Dno 6" odbranu.

To Mohamed Salah nije umeo da oprosti pred 53.298 gledalaca: Liverpul - Arsenal 3:1 (1:0), što znači da Venger i Emeri zbirno nisu vratili tri boda ni sa 23. uzastopnog gostovanja na "Enfildu", "Etihadu", "Old trafordu", "Stamford bridžu" i "Vajt hart lejnu".

GOL DANA U ENGLESKOJ: "BENG" U ŠEFILDU!

"Redsi" su zahvaljujući pogotku glavom Džoela Matipa, dok je Papastatopulos rukama povlačio Virdžila van Dajka i tako sprečio saigrača da ga isprati u skoku, poveli iz bukvalno jedine šanse u prvom poluvremenu, odnosno nakon što se Obamejang i Pepe tri puta nisu snašli sami pred ponovo nesigurnim Adrijanom.

Kada su se ekipe vratile sa odmora, Luiz je odlučio da ponovo zaprkosi zdravom razumu i naočigled najmanje 10 kamera na stadionu povuče Salaha za dres u svom šesnaestercu, a potom podigne ruke uvis svestan da je upravo skrivio najgluplji penal u sezoni 2019/20.

NEMANJA MATIĆ ZAKUCAN ZA KLUPU: IZJEDNAČENA 2018/19

semafor

1:0 - Matip (41)

2:0 - Salah (p 49)

3:0 - Salah (59)

3:1 - Toreira (85)

Egipćanin je prikucao loptu u mrežu Bernda Lena, a samo deset minuta kasnije napravio Luiza smešnim u duelu na sredini terena, izbacio ga iz igre jednim potezom i lagano plasirao loptu pored nemoćnog Nemca za (konačnih) 3:0.

Da Klopov tim od tog trenutka nije čuvao noge, a Emeri poslao na teren Aleksandra Lakazeta i Lukasa Toreiru, onih zagrada ne bi bilo. Ovako je zaista konačan rezultat derbija treće runde 3:1.

Arsenal nema pobedu u Liverpulu od 2012. godine...

ČELSI JE  ZABAVAN ZA GLEDANJE: FRENKI IGRA NA GOL VIŠE

Liverpul: Adrijan - Aleksander-Arnold, Matip, Van Dajk, Robertson - Henderson, Fabinjo, Vajnaldum (od 69. Milner) - Salah, Firmino (od 86. Lalana), Mane (od 77. Okslejd-Čemberlejn).

Arsenal: Leno - Mejtland-Najls, Papastatopulos, Luiz, Monreal - Genduzi (od 86. Mhitarjan), Džaka, Vilok (od 81. Lakazet), Sebaljos (od 61. Toreira) - Pepe, Obamejang.