ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Selektor Engleske posle 5:3: "Kosovo" MOŽE da se kvalifikuje na EURO

Autor mondo.rs

Englezi su demonstrirali silu protiv selekcije tzv. Kosova, ali i dalje misle da imaju dobre šanse za premijerni nastup na Evropskom prvenstvu.

Izvor: Tanjug/Adam Davy/PA via AP

Engleska je u utorak uveče na "Sent Merisu" prekinula niz nepobedivosti "Kosova" koji je trajao, verovali ili ne, dve godine ili tačno 15 utakmica...

Meč je počeo golom Beriše već u 1. minutu meča, ali to je samo naljutilo igrače "Gordog Albiona" koji su do poluvremena "napunili" gol Arijaneta Murića do vrha. Postigli su pet golova, a onda se opustili i dozvolili rivalu da u nastavku ublaži poraz sa dva data pogotka (5:3).

AKTUELNO

Selektor polufinaliste Svetskog prvenstva Garet Sautgejt kritikovao je svoje igrače zbog loše odbrane i očajnih reakcija kod golova, a isto tako hvalio je i selekciju "Kosova".

"Kosovo" i dalje ima dobre šanse za plasman na Evropsko prvenstvo iako je "skliznulo" na treću poziciju u grupi "A" sa 8 bodova, s obzirom na to da ih je preskočila Češka koja je pobedila Crnu Goru (3:0), međutim razlika je tek jedan bod...

Engleska je posle ove pobede verovatno sigurna pošto ima 12 bodova iz četiri meča.

"Oni su igrali baš onako kako smo očekivali, a mislim da mogu da se kvalifikuju na Evropsko prvenstvo. Njihovi navijači su bili sjajni i mislim da možete da budete ponosni na svoj tim", kazao je Garet Sautgejt za jednu kosovsku televiziju posle utakmice u Sautemptonu.

Do kraja kvalifikacija "Kosovo" dočekuje Crnu Goru i Englesku, dok Česi imaju gostovanje Bugarskoj i meč sa Engleskom kod kuće.

Između ovih mečeva "Kosovo" i Češka će odigrati i međusobni meč u Pragu.