ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Zvezda će imati šta da traži: Olimpijakos zaustavio Totenhem!

Autor mondo.rs

Ekipa Maurisija Poketinal je imala sve u svojim rukama, ali su u prvom evropskom meču nakon poraza u finalu Lige šampiona "prosuli" pobedu.

Izvor: Guliver/Getty Images/Dean Mouhtaropoulos, Dean Mouhtaropoulos/Getty Images Europe

Vicešampion Evrope nije imao ugodno veče u Pireju! Totenhem Hotspur jeste imao ubedljivu prednost posle pola sata igre, ali traljavost u odbrani, srčana igra Olimpijakosa i vrela atmosfera na tribinama pomogli su da Pevci na kraju ne upišu pobedu - 2:2.

Prvih dvadesetak minuta utakmice nije donelo mnogo uzbuđenja. Igra se uglavnom odvijala daleko od golova, da bi se onda u poslednjih 20 minuta prvog poluvremena sve preokrenulo.

Sve je počelo u 26. minutu kada je Hari Kejn bio oboren u šesnaestercu Olimpijakosa, što mu je i donelo priliku da izvede jedanaesterac. Napadač Totenhema je kao po običaju bio vrlo siguran i Pevci su poveli 1:0. Da stvari budu gore po domaće pobrinuo se Lukas Mura samo četiri minuta kasnije, kada je matirao golmana domaćih na asistenciju Bena Dejvisa.

Pogledajte

00:00
Bajern - Crvena zvezda 3:0
Bajern - Crvena zvezda 3:0 (Koman 34, Levandovski 80, Miler 90+2)
Izvor: MONDO/ArenaSport

Imali su finalisti Lige šampiona iz prošle sezone sve pod kontrolom, i rezultat i igru na terenu, ali kao da im je to promenilo pristup u igri. Delovalo je da će sa 2:0 otići na poluvreme i potom mirno privesti meč kraju u dosta tišoj atmosferi stadiona u Pireju. Ipak, ništa od toga.

Ne bi Totenhem bio Totenhem da nisu sebi zagorčali život. U samom finišu prvog poluvremena su Jan Fertongen i Dejvis katastrofalno reagovali i praktično "propustili" Danijela Podensea da projuri pored njih i na dodavanje Matjea Valbuene pogodi dalji ugao Ljorisovog gola.

Olimpijakos je na ovom susretu uputio 16 udaraca ka golu Totenhema, dok su gosti to učinili 9 puta.

Umesto sa lagodnom prednošću, Pevci su na poluvreme otišli u daleko lošijem raspoloženju, a to je razgalilo navijače Olimpijakosa. Crveno-beli drugi deo meča započinju sa daleko više energije, željni da dodatno kazne malokrvnost Totenhema.

U tome su vrlo brzo i uspeli, pošto je ponovo Fertongen bio nesmotren. On je krajnje nesmotreno skrivio jedanaesterac iz ne preterano opasne situacije i Valbuena je to iskoristio da u 54. minutu izjednači na 2:2.

Maurisio Poketino je bio nezadovoljan dešavanjima na terenu i pokušao je da razmrda svoj tim izmenama. Ušli su Musa Sisoko i Hjung Min Son umesto Tangija Ndombelea i Dele Alija, ali nije to mnogo novih stvari donelo. Olimpijakos je bio okuražen, pa je i Jasin Benzija imao solidan pokušaj u 75. minutu.

Ušao je i Erik Lamela, a Argentinac je najviše doneo igri Totenhema. Imao je dobar pokušaj sa leve strane u 87. minutu, ali je njegov udarac doneo samo korner. Potom je i Hari Kejn pogodio prečku, ali ispostavilo se da je "desetka" Totenhema bio u ofsajdu, tako da pogotka ne bi ni bilo.

Lazar Ranđelović, bivši fudbaler Radničkog iz Niša, ušao je u igru u 78. minutu umesto Jorgosa Masurasa, ali nije imao zapaženu ulogu u kratkom periodu provedenom na terenu.

Do kraja je čak i Olimpijakos pokušao da zapreti, ali je konačnih 2:2 bilo realan prikaz igre dva tima..

Sigurno je da i ovaj rezultat ide na ruku Crvenoj zvezdi, koja je takođe u grupi B. Sada Totenhem i Olimpijakos imaju po bod, pa će Zvezda u najgorem slučaju posle prvog kola zaostajati bod u odnosu na svoja naredna dva protivnika. Olimpijakos će 1. oktobra gostovati na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu, dok će Totenhem u Londonu dočekati Bajern Minhen.

U drugom meču odigranom u terminu od 18.55, Klub Briž i Galatasaraj su odigrali bez golova. U toj grupi su još i Pari Sen Žermen i Real Madrid.