U prvih pet kola nove sezone Kalča, Sergej Milinković-Savić je dva puta asistirao saigračima za postizanje golova i to u duelima sa Parmom i Samprodijom.

Danas, u 6. rundi, u okršaju sa Đenovom, uspeo je i sam da se upiše u strelce, trasiravši put "nebeskoplavima" ka trećoj pobjedi. Tom pogotku je pridodao i asistenciju, pa sada cela Italija ponovo priča o njegovim sjajnim partijama.

LACIO – ĐENOVA 4:0 (2:0)
/Milinković-Savić 7, Radu 40, Kaisedo 59, Imobile 78/

Meč je za "lacijale" počeo idealno, s obzirom na to da je srpski fudbaler poentirao već u sedmom minutu sa 15 metara nakon povratne lopte Ćire Imobilea.

Milinković-Savić je, inače, bio i začetnik akcije koju je krunisao golom, s obzirom da je bez prekršaja, a što je kasnije potvrdio i snimak u kontrolnoj sobi, oduzeo loptu na sredini terena.

VAR tehnologija morala je da "reaguje" i u 35. minutu i to ponovo zbog srpskog veziste. Mrežu rivala ovog puta je postigao Luis Alberto nakon novog pasa Imobilea, ali na semaforu ipak nije bio ispisan rezultat 2:0 zbog prekršaja Srbina koji je prethodio golu.

Ipak, pet minuta pre odlaska na odmor domaći navijači su se ponovo radovali. Pomenuti Španac je dugo "lomio" čuvara na levoj strani, a potom u šesnaestercu pronašao usamljenog Stefana Radua, koji precizno pogađa dalji ugao gostujućeg gola.

Izuzetnu partiju popularni "SMS" je dopunio trećom ovosezonskom asistencijom – u 59. minutu igre je uposlio ekvadorskog internacionalca Felipea Kaiseda, koji je izbegao ofsad poziciju i potom, nakon što je obišao čuvara mreže, "elegantno" pogodio.

Konačan rezultat na "Olimpiku" postavljen je u 78. minutu, kada se i Imobile upisao u strelce posle dodavanja Luiza Felipea, koji je tokom solo-akcije prevario tri gostujuća igrača i, praktično, obavio najveći dio posla.

Ceo izveštaj kolega sa portala Mondo.ba pročitajte ovde.