Siti "razvalio" Junajted, Ole poručuje: Najniža tačka sezone | Mondo Portal

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Siti "razvalio" Junajted, Ole poručuje: Najniža tačka sezone

Izvor mondo.ba Izvor Anadolija

Sinoćni poraz "crvenih đavola" na domaćem terenu od gradskog rivala je treći u posljednjih šest utakmica.

Trener Mančester junajteda Ole Gunar Solskjer izjavio je nakon poraza od gradskog rivala Mančester sitija (1:3) u polufinalu Liga kupa da je njegova ekipa dostigla "najnižu tačku" u sezoni.

Junajted je od "građana" do kraja prvog poluvremena gubio 3:0, bili su "u mašini" ekipe Pepa Gvardiole, a Solskjer smatra da su u poslednjih pola sata prvog dela susreta odigrali "najgore" u ovoj sezoni, mada je bilo toliko loših utakmica, da je teško napraviti komparaciju.

Možda će vas zanimati

"Nismo se uspeli izboriti. Sada se moramo popeti uz strmi uspon. Ali kako sam i ranije rekao, to nije nešto što se može brzo popraviti", izjavio je Norvežanin.

Sinoćni poraz "crvenih đavola" na domaćem terenu je njihov treći u poslednjih šest utakmica.

Bernardo Silva već u 17. minutu "načeo" je mrežu domaćih, da bi u 33. minutu Rijad Mahrez povisio na 2:0. Do kraja prvog poluvremena još jedna lopta završila je u mreži Junajteda, kada je u 38. minutu Andreas Pereira nespretno reagovao i pogodio svoj gol. Markus Rašford 20 minuta pre kraja meča postavio je konačnih 1:3, i tako ublažio malo poraz svoje ekipe.

Revanš utakmica polufinala na programu je 29. januara.

Pre toga, Junajted će igrati i revanš protiv Vulverhemptona u trećem kolu FA kupa 15. januara, a četiri dana kasnije gostuje kod Liverpula u okviru Premijer lige.