Fudbaleri splitskog Hajduka na premijeri u prolećnom delu šampionata u derbiju protiv Dinama pojaviće se u izmenjenom imidžu.

Naime, zagrebačka dizajnerska kuća „Bože sačuvaj“ kreirala je nove dresove za Splićane, na plavo bele pruge. Povod za redizajn je proslava 95-godišnjice Hajduka.

Kako tvrde hrvatski mediji novi dres radjen je po uzoru na opremu slavnog škotskog Seltika, sa debljim prugama, ali plavo bele boje.

Posle premijere u derbiju prugasti dresovi biće uvršteni kao treći komplet Hajduka, dok će osnovni biti tradicionalno beli sa sitnijim izmenama (ovoga puta i šorts će biti bele boje za razliku od dosadašnjih plavih), a drugi komplet plavo-crveni.

Dizajneri novi dres čuvaju u strogoj tajnosti i jedino što su hrvatski novinari uspeli da otkriju je to da će biti bez kragne sa mali grbom Hajduka na desnom ramenu, kao i da će čarape biti na pruge.

Nagadja se da bi posle promocije novih dresova na tržištu trebalo da se pojave i navijački rekviziti i suveniri splitskog kluba u istim bojama.

(MONDO)