Ovo ne viđate svakog dana - Juventus izgubio u finišu, golom IZ PENALA!

Izvor mondo.ba

Slavlje u Veroni, ali i Milanu i Rimu - šampion "pao" na "Bentegodiju". I to posle preokreta...

Zaslužili su!

Hrabra igra Verone nagrađena je velikim trijumfom protiv Juventusa 2:1 (0:0), iako je "stara dama" povela golom Kristijana Ronalda, koji je postao rekorder torinskog tima tako što je na desetom uzastopnom meču u Seriji A zatresao protivničku mrežu.

Uspeli su domaći da u 77. minutu preko Borinija, pa u 86. preko Pacinija, i to sa "kreča", ostave sva tri boda u gradu ljubavi.

Možda će vas zanimati

Kako je Verona slavila u ovom meču? Karakterom!

Zasluženo, ali nakon grube greške i poigravanja Rodriga Bentankura i Miralema Pjanića, Verona je u 77. minutu stigla do izjednačenja preko Fabija Borinija, a ovaj gol dao je krila domaćinu da može do velikog preokreta. To se i obistinilo u 86. minutu...

Leonardo Bonući igrao je rukom u svom kaznenom prostoru, nakon kornera. Iako to glavni sudija Marko Gvida nije video, usledila je reakcija iz VAR sobe i dileme više nije bilo - dosuđen je penal za Veronu.

Hladan kao led bio je stari lisac Đampaolo Pacini i rutinski realizovao jedanaesterac za veliko slavlje, ne samo na stadionu "Mark’Antonio Bentegodi".

Slavilo se i u Milanu i Rimu, s obzirom na to da će Inter i Lacio sutra imati priliku da se u potpunosti umešaju u borbu za "skudeto". Inter će u gradskom "Derbiju dela Madonina" od 20.45 imati šansu da se bodovno izjednači sa Juventusom, dok bi Lacio trijumfom protiv Parme stigao samo na bod od prvog mesta.

Opširnije o ovoj utakmici čitajte na portalu naših kolega iz Banjaluke, Mondo.ba.