![](/img/placeholders/placeholder-mondo.png)
Azijske kvalifikacije za plasman na Svetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru trebalo bi da budu nastavljene u oktobru, nakon što su utakmice prvobitno planirane za mart i jun otkazane zbog pandemije korona virusa.
Iz Azijske fudbalske konfederacije (AFC) kazali su da su se dogovorili sa Svetskom fudbalskom federacijom (FIFA) o odigravanju kvalifikacionih utakmica u dva termina u oktobru i dva u novembru, čime će biti kompletirana druga faza.
Nakon toga će uslediti finalna faza kvalifikacija za Mundijal 2022.
AFC je napomenuo da planirani raspored odigravanja utakmica mora biti u skladu s “ograničenjima nacionalnih vlada uvedenim u cilju sprečavanja širenja korona virusa“.
U treću fazu azijskih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo plasiraće se 12 reprezentacija.
Planirano je da finalna faza bude okončana do marta 2021. godine, kada će biti poznata četiri azijska predstavnika na Mundijalu u Kataru.
Petoplasirani tim kvalifikacija će igrati interkontinentalni baraž.
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Ako se bilo šta loše desi, odgovorni su Partizanov predsednik i trener": Čović se još jednom oglasio pred meč
"Tebe i takvih kao ti se niko ne plaši, Partizan ima preča posla od Kupa": Mijailović oštro odgovorio Čoviću