Dijego Milito je gazda u Đenovi. Argentinski napadač je jesenas bio jedini strelac u derbiju "Dela Lanterna", a sada je razneo Sampdoriju sa tri hica - 3:1.

Đenova je tako dobila 100. gradski derbi i prišla četvrtoplasiranoj Fiorentini na samo bod. Pobeda je tim slađa, jer je došla posle dva vezana poraza.

Milito je oficijelnog domaćina doveo u vođstvo u 30. minutu, izjednačio je Kampanjaro u poslednjim trenucima prvog poluvremena, ali je sjajni Argentinac ponovo bio precizan u 73, pa potom i u 93. minutu.

Uzbuđenja je bilo na pretek, a i crvenih kartona. Prvo je u 86. minutu igrač Sampdorije Mateo Ferari dobio drugi žuti, a samo dva minuta kasnije su se "zakačili" Mota i Kampanjaro, pa su obojica isključena.

Boško Janković je meč odgledao sa klupe.

Milan je za još dva koraka pobegao Juventusu u borbi za drugo mesto u Seriji A i sada ima četiri prednosti.

"Rosoneri" su ostvarili petu uzastopnu pobedu u prvenstvu, golovima Inzagija i Kake slavili su u Kataniji - 2:0.

"Stara dama" je zahvaljujući dvostrukom strelcu Nedvedu napravila preokret protiv Lećea kod kuće, ali je domaće navijače šokirao Kastiljo u poslednjim trenucima meča. Pogodio je za 2:2.

Leće tako nije uspeo da savlada Juventus ni u osmom uzastopnom duelu, ali je osvojio slađi deo kolača. Torinski velikan je nastavio sa posrtanjem pošto nije pobedio u petoj uzastopnoj utakmici u Seriji A. Tome treba dodati i nedavni neuspeh u Kupu protiv Lacija.

U "ostrvskom derbiju", Palermo je demolirao Kaljari - 5:1. Meč u kome se sastaju timovi sa Sicilije i Sardinije ne može da prođe bez varnica, pa je posle vodećeg gola domaćina došlo do gužve na terenu, ali je sprečen incident većih razmera.

Roma se gotovo oprostila od četvrtog mesta i nade da će igrati u Ligi šampiona, jer je na Olimpiku osvojila samo bod protiv Kjeva (0:0) što je 11. meč za redom ovih rivala u kome ekipa iz Verone nije pobedila.

Udineze je nastavio sa uspešnom serijom. Bio je ubedljiv protiv Atalante (3:0) i tako uknjižio četvrtu uzastopnu "trojku".

U nedeljnim utakmicama 34. kola pokazana su tri crvena kartona, koja nisu imala uticaja na konačne rezultate.

Sereni iz Atalante je "pocrveneo" u 78. minutu posle čega je Udineze samo uvećao već sigurnu prednost. U poslednjim trenucima mečeva isključeni su i Pinilja (Kjevo) i Sereni (Torino).

Od srpskih internacionalaca u nedelju popodne ceo meč je odigrao Zdravko Kuzmanović (Fiorentina), dok je Aleksandar Luković (Udineze) u igru ušao u 86. minutu.

Serija A, 34. kolo:

Katanija - Milan 0:2
/Inzagi 27, Kaka 52/

Juventus - Leće
/Nedved 54, 66 - Konan 11, Kastiljo 90/

Fiorentina - Torino
/Vargas 57/

Roma - Kjevo 0:0

Palermo - Kaljari 5:1
/Miljakio 30, Mikoli 38, Tedesko 50, Kavani 57, Suki 87 - Žeda 48/

Sijena - Napoli 2:1
/Karja 11, Makarone 25 - Inasio Pia 80/

Udineze - Atalanta 3:0
/Kvaljarela 42, 74, Paskvale 90/

Đenova - Sampdorija 3:1
/Milito 30, 73, 90 - Kampanjaro 45/

Subota:

Bolonja - Ređina 1:2
/Moras 87 - Brienca 40, Bareto 46/

Inter - Lacio 2:0
/Ibrahimović 58, Muntari 70/

TABELA: Inter 77, Milan 70, Juventus 66, Fiorentina 61, Đenova 60, Roma 53, Palermo 52, Kaljari 49, Udineze 48, Lacio 47, Atalanta 44, Napoli 42, Sampdorija 41, Katanija 40, Sijena 40, Kjevo 32, Torino 30, Bolonja 29, Leće 28, Ređina 27.

(MONDO, foto AP)