Serija A je završena u nedelju, a već dan kasnije su klubovi završili prve poslove u pripremi za narednu sezonu.

Milan i Sampdorija su i zvanično dobili nove trenere.

Brazilac Leonardo je na klupi "rosonera" zamenio Karla Anćelotija pošto je potpisao ugovor na dve godine.

Zanimljivo je da će 39-godišnjem Leonardu to biti debi u trenerskom poslu, nakon što je u Milanu proveo ukupno 12 godina kao igrač i tehnički direktor.

"Nemam uzor među trenerima. Trudiću se da stvorim sopstveni stil u vođenju ekipe, a prevashodno ću nastojati da gajimo napadački fudbal", izjavio je Leonardo na konferenciji za novinare na perfektnom italijanskom, jednim od pet jezika koje govori.

"Možda sam sumnjao da ću igrati u Milanu, ali ne i da ću biti trener. Daću sve od sebe da ne razočaram klub i navijače", rekao je Leonardo.

Uprava Sampdorija imenovala je Luiđija Del Nerija za novog šefa struke.

On je u prethodna dve sezone predvodio Atalantu, ali je u nedelju napustio tu funkciju kako bi u Sampdoriji nasledio Valtera Macarija.

Prethodno je 58-godišnji Del Neri predvodio mnoge klubove, a proslavio se u Kjevu iz Verone. Del Neri je kao igrač za Sampdoriju nastupao u sezoni 1980/81.

Napoli je već pojačao igrački kadar napadačem Udinezea Fabijom Kvaljarelom, koji se obavezao na petogodišnju vernost.

Mediji su prethodnih dana naveli da su Inter i Juventus zainteresovani za 26-godišnjeg napadača, ali je Kvaljarela ipak odlučio da pređe u Napoli.

Kvaljarela je u Seriji A igrao za Torino, Askoli, Sampdoriju i Udineze i za te klubove nastupio je na 146 utakmica i postigao 41 gol. Za reprezentaciju Italije odigrao je 12 utakmica i tri puta se upisao u strelce.

Istovremeno, "vučica" je obavezala Mirka Vučinića do 2013. godine. Prethodni ugovor crnogorskog reprezentativca sa Romom isticao je 2011. godine.

Vučiniću će po novom ugovoru biti isplaćeno 3,3 miliona evra za tek završenu sezonu, četiri miliona za sledeću, 4,2 miliona za sezonu 2011/12 i 4,7 miliona evra za poslednju godinu predviđenu ugovorom.

Reprezentativac Crne Gore će dobijati i premije za uspehe tima, dok će Roma zadržati marketinška prava na njegov lik.

Vučinić je u Romu došao avgusta 2006. godine iz Lećea, a prethodno je nastupao za Sutjesku iz Nikšića.

(Beta, MONDO, foto AP)