"VIŠE JE PENAL NEGO ŠTO NIJE": Da li je Partizan bio oštećen protiv Metalca i šta kaže sudijski ekspert? | Mondo Portal

IMATE PRIČU? Javite nam se.

DILEMA!

Autor Nebojša Marković

Evo šta je imao da kaže sudijski ekspert.

Partizan u Gornjem Milanovcu nije uspeo da stigne do nove pobede u Superligi Srbije, već ih je Metalac zaustavio uprkos tome što je igrao sa igračem manje - 1:1.

Nakon meča, trener crno-belih Aleksandar Stanojević nije bio zadovoljan igrom svog tima, a sada se povodom suđenja na meču oglasio i sudijski ekspert.

Možda će vas zanimati

Partizan je poveo golom Filipa Stevanovića, da bi desetak minuta pre kraja, gol za izjednačanje postigao Filip Antonijević. Ipak, bilo je još dosta stvari na tom meču.

Recimo, crveni karton iz 62. minuta, koji je dobio kapiten Metalca Miloš Vranjanin. O tom detalju, kao i o potencijalnom penalu nad napadačem Partizana Bojanom Matićem, govorio je Zdravko Jokić, sudijski ekspert.

"Ovde je sudija ispravno postupio. Igrač Metalca startuje stopalom, kramponima ide na cevanicu fudbalera Partizana. Da je intenzitet starta jači bio bi to direktan crveni karton. Ovako, samo žuti. A pošto je Vranjanin već imao jednu javnu opomenu ovo je isključenje", pojasnio je Jokić gostujući na TV "Arenasport".

Pogledajte

00:28
Crveni karton Miloš Vranjanin
Izvor: TV Arenasport/MONDO

Nakon izjednačenja Metalca preko Antonijevića, Partizanu se mnogo žurilo da u finišu meča ipak stigne do pobede, a kada je Bojan Matić u završnim minutima pao u šesnaestercu Metalca posle jednog duela, mnogi su pomislili da bi glavni sudija Milan Ilić mogao da pokaže na "belu tačku".

"Kontakta nogama nema, međutim, moje mišljenje je da fudbaler Metalca nadlakticom daje ubrzanje centarforu Partizana. Matić pada kad mu ovaj staje na ruku. Sad je pitanje intenziteta. Sudija nije bio dobro postavljen, ne mogu da mu verujem kad je na 30 metara od mesta prekršaja", pričao je Jokić

Voditelj emisije je imao konkretno pitanje da li je sudija Ilić trebalo da pokaže na penal.

"Pre je penal nego što nije", rekao je Zdravko Jokić.