KLOP JE BESAN NA SUDIJU, LIVERPUL "PROSUO" POBEDU: Murinjo i Totenhem opet mogu na vrh tabele! | Mondo Portal

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Buran kraj

Autor Mladen Šolak

Pričaće se o odluci arbitra posle kiksa šampiona Engleske

Izvor: Tanjug/AP, Mike Hewitt/Getty Pool

Liverpul je u nadoknadi vremena ispustio pobedu protiv Brajtona, a menadžer "Redsa" Jirgen Klop bio je izuzetno ljut na sudiju!

Brajton – Liverpul 1:1 (0:0)

Bek šampiona Engleske Endi Robertson potkačio je u poslednjim minutima meča Danija Velbeka u pokušaju da izbaci loptu iz šesnaesterca, a sudija Sjuart Atvel je reagovao na poruku iz VAR sobe, pogledao ekran i dosudio penal.

Možda će vas zanimati

Bivši napadač Mančester junajteda i Arsenala spretno je postavio nogu na pravo mesto i Škot ga je udario po vrhu stopala. Neke sudije to ne bi dosudile kao prekršaj, ali je VAR omogućio Atvelu da dobro razmotri situaciju i da pokaže na belu tačku.

Nemački vezista Paskal Gros je preuzeo odgovornos i savladao Alisona, za konačnih 1:1 i za veliki bod domaćina kome se obradovao i Totenhem.

S obzirom na drugi remi Liverpula u poslednja tri kola (prethodni protiv Sitija), ekipa Jirgena Klopa vratila se na čelo tabele Premijer lige, ali Totenhem ima šansu da je pretekne ako u nedeljnom derbiju Londona pobedi Čelsi u gostima (17.30).

Današnji bod "Redsima",a umalo pobedu, doneo je sjajni Portugalac Diogo Žota, golom posle prodora u 54. minutu, a interesantno je da su gostima poništena dva pogotka - Salahov u 34. i Maneov u 84. minutu - oba zbog ofsajda.

Sa druge strane, Brajton je iskoristio drugi jedanesterac na utakmici, jer je prethodno Neko Vilijams napravio očigledan penal u 20. minutu koji Nik Mopaj nije iskoristio, već je šutnuo pored gola.

Endi Robertson Izvor: Tanjug/AP, Mike Hewitt/Getty Pool