
Imaće Žoze Murinjo šta da kaže o ponašanju veziste kog je izveo tokom meča četvrtfinala EFL kupa. Dele Ali je izašao, a zatim napravio scenu kakve Portugalac ne podnosi.
Pored Totenhema, koji je pobedom nad drugoligašem Stoukom stigao do polufinala kupa, u toj fazi će igrati i Mančester junajted. Solskjerova ekipa je preko Evertona došla do završnice.
Za navijače Totenhema ovo veče je bilo emotivno. Posle osam godina su gledali Gereta Bejla u startnoj postavi u ovom takmičenju, a on se odužio pogotkom u mreži nemoćnog Stouka.
Pored Bejla koji je postigao prvi gol na meču u 22. minutu u strelce su se upisivali Dejvis i Kejn, koji je samo potvrdio pobedu. Jedini strelac za domaći tim bio je Tompson.
Za razliku od ''Pevaca'' Žozea Murinja, ''Crveni đavoli'' su na papiru imali težak posao. Raspoloženi Everton, prijatno iznenađenje ove sezone, bio je njihova prepreka do polufinala.
Gol Edinsona Kavanija, a zatim i Marsijalova potvrda pobede duboko u sudijskoj nadoknadi ostavili su Mančester junajted u trci za prvi trofej ove sezone. Dovoljno dobro, za sada.
Rezultati EFL kupa
utorak
Brentford - Njukasl 1:0
Arsenal - Mančester siti 1:4
sreda
Stouk siti - Totenhem 1:3
Everton - Mančester junajted 0:2
Mečevi polufinala su na programu 4. januara, dok će se finale EFL kupa igrati 25. aprila na Vembliju.
Parovi polufinala:
Mančester junajted - Mančester siti
Totenhem - Brentford
Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.
Zvezda nastavila sa porazima u Evroligi: Mirotić ponovo koban za crveno-bele
Crvena zvezda ispada iz Top 6 Evrolige: Partizan može da sustigne crveno-bele, pogledajte tabelu
Janis Sferopulos digao glas na konferenciji: Svi nas vide na F4, a mi u istoriji nemamo pobedu u plej-ofu
Mirotić otkrio zašto je tražio da igra protiv Zvezde: Zbog njega je Olimpija pobedila u Beogradu
Katastrofa za Crvenu zvezdu, Džoela Bolomboja izneli sa terena: Nije mogao da hoda, svi se uhvatili za glavu