Fudbaleri Juventusa u nedelju uveče prošli su kroz velike probleme, pa kao domaćini ipak pobedili Sasuolo 3:1 (0:0), u 17. kolu italijanske Serije A.

Strelci za prvaka Italije u utakmici u kojoj je morao da pobedi bili su Luis Danilo u 51, Aron Remzi u 82. i Kristijano Ronaldo u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Gol za Sasuolo je dao Gregori Defrel u 59. minutu.

Sasuolo je od drugog minuta nadoknade poluvremena igrao sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Pedro Obijang, a meč su u prvom delu obeležile povrede domaćih...

Ovim trijumfom Juventus je sačuvao četvrto mesto, sedam bodova zaostatka za liderom Milanom i četiri boda minusa u odnosu na Inter, koji je ranije danas ispustio pobedu protiv Rome.

U sledećem kolu Juve će 17. januara odigrati jako važan "Derbi Italije" protiv Intera u kojem će apsolutno morati da trijumfuje. U suprotnom će i za drugim rivalom iz Milana zaostajati sedam bodova posle 17 odigranih kola.

Jasno, to bi žestoko uzdrmalo vladavinu Torineza italijanskim fudbalom, a šampioni su u kontinuitetu od 2012. godine...