IMATE PRIČU? Javite nam se.

KAKO OVO NIJE PENAL? NOVI VAR CIRKUS U PREMIJER LIGI: Engleska bruji o blamaži, sudija ni da pogleda snimak! (VIDEO)

Autor Nebojša Marković

Englezi baš ne umeju da se snađu sa najmodernijom tehnologijom, koja je trebalo da im pomaže u ovakvim situacijama.

VAR penal Izvor: Reddit/printscreen

Nova frka oko VAR tehnologije u Premijer ligi! Englezi nikako da izađu na kraj sa ovom tehnologijom, već je i ovog vikenda viđena sporna odluka koja je zaprepastila navijače.

Njukasl i Lids su u prvom meču 5. kola Premijer lige remizirali 1:1, ali su gosti bili oštećeni za jedan poprilično očigledan penal - ali VAR to nije tako video!

Možda će vas zanimati

Meč igran u petak uveče bio je rešen u prvom poluvremenu. Lids je poveo preko Rafinje u 13. minutu, dok je Alan Sen Maksiman u 44. izjednačio i već tada postavio, ispostaviće se, konačan rezultat.

Ali nisu stvari mogle da budu tako jednostavne, pošto je posle faula nad Danijelom Džejmsom u šesnaestercu, gostujući Lids ostao bez penala u 25. minutu meča.

Da sve bude gore, ne samo da sudija Majk Din nije video penal, ali ni pomoćnici u VAR sobi nisu videli ništa sporno, što je dovelo do velikog odjeka među navijačima na društvenim mrežama!

Na snimku se jasno vidi da se Džejms nalazio u kaznenom prostoru, kao i da ga je igrač Njukasla Džo Vilok nepropisno zaustavio, ali ni uz pomoć tehnologije, nije bilo odluke da se pokaže na jedanaesterac.