Emisije
IMATE PRIČU? Javite nam se.

ZVEZDINO POJAČANJE MORA MNOGO BOLJE! Dejan Stanković ga izveo posle samo 20 minuta - NIJE otpisan, ali treba da radi!

Dejan Stanković je posle pobede pričao o utakmici, ali i o izmeni koja je iznenadila sve, jer je Živković napustio teren u 21. minutu.

Slab početak, pa ubedljiva pobeda Crvene zvezde na gostovanju u Lučanima. Posle rano primljenog gola su se oporavili i savladali Mladost (5:1).

Bojović je zatresao mrežu Popovića u osmom minutu, Katai je u 30. izjednačio, da bi u drugom poluvremenu Katai dao još dva gola (53. i 65. minut), a između toga su se upisali Kanga (59) i Ivanić (61).

Možda će vas zanimati

Trener Dejan Stanković napravio je dve izmene već u prvih 20 minuta. Prinudnu zbog povrede Marka Gobeljića, pa je onda izveo i Rišaira Živkovića. Strateg Zvezde je pojasnio odluku oko poslednjeg pojačanja.

"Gobeljić je morao prinundno da napusti igru zbog povrede, a Živković nije najbolje osetio utakmicu, pa i to gledam kao prinudnu izmenu. Nije se dobro adaptirao na teren i igru protivnika, a u ovakvim situacijama nam je potreban neko ko može da okrene utakmicu u našu korist. Ne znači da ga otpisujemo, samo treba dosta da radi i da ga u budućnosti dobijemo što boljeg".

Stanković je bio zadovoljan viđenim posle primljenog gola, a prisetio se i utakmice iz jula kada je njegov tim na "Marakani" slavio minimalnim rezultatom (1:0).

"Mi smo prolazili kroz kvalifikacije za Ligu šampiona tada, misli su nam bile na drugom mestu što je i normalno, taj letnji period je stresan. Što se ovog meča tiče, opet kao u Inđiji, slabo smo se adaptirali na teren i protivnika, primili gol. Svidela mi se reakcija momaka od tog gola", rekao je Stanković za "Arenu sport".

Kada je u pitanju crveno-beli dres Živković je doveden krajem avgusta, odigrao devet utakmica do sada, ukupno je na terenu proveo 325 minuta, a jedini gol dao je u Kupu protiv Inđije.

Rišairo je važio za jednog od najtalentovanijih fudbalera u Holandiji. Ajaks ga je doveo iz Groningena za 2.5 miliona evra. Potom se selio po pozajmicama, nije uspeo da se ibzori za mesto prvotimca u redovima "koplajnika". Tokom karijere igrao je za Viljem II, Ostende, Čančun Jatai, Šefild junajted i Gvangžu. Bio je reprezentativac Holandije u mlađim kategorijama, ali nije zaigrao za seniore. Svojevremeno je bio i na radaru reprezentacije Srbije.