Ole Gunar Solskjer napustio je Mančester junajted posle katastrofalnih rezultata i takve igre, a u nedelju se prvi put oglasio od kada je ovog vikenda dobio otkaz.
U oproštajnom intervjuu za klupski sajt, on je zahvalio rukovodstvu kluba jer je uopšte dobio priliku da vodi klub koji je kao igrač popeo na krov Evrope i sveta.
"Ova prilika nije za svakoga, a ja sam je dobio. Počastvovan sam i privilegovan što mi je ukazano poverenje da vodim ovaj klub napred i zaista se nadam da sam ostavio Junajted u boljem stanju nego kada sam došao".
Solskjer je u nedelju pokupio svoje stvari iz trening-centra u Karingtonu i rastao se sa igračima i saradnicima. Rekao je da je ostvario san, da je stekao velike prijatelje, da je obnovio neka prijateljstva, da je uživao sa navijačima...
Norvežanin je u julu potpisao trogodišnji ugovor, ali je posle pet poraza u poslednjih sedam mečeva ipak postalo jasno da više ne mogu zajedno. Solskjer, klupska legenda, ostaće ipak upamćen kao prvi trener u eri posle Aleksa Fergusona koji nije osvojio trofej, za razliku od Dejvida Mojesa, Luja Van Gala i Žozea Murinja.
Junajted je prošle sezone završio na drugoj poziciji tabele, daleko iza šampiona Mančester sitija, dok je u Ligi Evrope izgubio u finalu protiv Viljareala.
"Hteo sam da nas odvedem korak dalje, da osvojimo trofeje, ali nažalost nisam uspeo da napravim rezultate koji su nam bili potrebni. Vreme je da se sklonim. Prošle sezone smo zauzeli drugo mesto ispred jednog od najboljih timova u Evropi (Liverpula). Mislim da je i to veliko ostvarenje, takođe. U Evropi smo bili blizu. Nekad je ta granica zaista tanka, poput jednog penala", rekao je Solskjer na rastanku.
Ipak, debakl u prošlom derbiju protiv Liverpula bio je jedan od najtežih neuspeha u novijoj klupskoj istoriji i jedan od sigurno najvećih razloga zbog kojih je Solskjer sada slobodan trener.
Postanite deo MONDO SPORT zajednice na Viberu.
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Ako se bilo šta loše desi, odgovorni su Partizanov predsednik i trener": Čović se još jednom oglasio pred meč
"Tebe i takvih kao ti se niko ne plaši, Partizan ima preča posla od Kupa": Mijailović oštro odgovorio Čoviću