Fudbaleri Čelsija i trener Žoze Murinjo posle dolaska na aerodrom u Barseloni otprilike mogu da naslute kakva ih atmosfera čeka na stadionu "Kamp Nou" na revanš utakmici Lige šampiona u utorak uveče.

Kako prenose agencije, nekoliko desetina domaćih navijača ispljuvalo je (bukvalno) i izvredjalo jutros na aerodromu ekspediciju iz Londona, posebno Žoze Murinja.

Besni navijači dočekali su Murinja skandiranjem "prevodilac, prevodilac", aludirajući na njegove dane provedene upravo u katalonskom klubu na mestu prevodioca tadašnjeg trenera Barse Bobija Robsona.

Policija nije uspela da spreči navijače da pridju Murinju, a u jednom trenutku oni su čak i opkolili autobus koji je prevezao igrače Čelsija do grada.

Murinjo je navukao bes navijača Barselone izjava posle prve utakmice koju je njegov tim izgubio, a posebno napadom na mladog Argentinca Mesija, koji je po njegovim rečima "veliki glumac iz grada kulture".

Posle oštrog faula nad Mesijem u prvom poluvremenu isključen je defanzivac Čelsija Del Orno, što je prema mišljenju Murinjo bilo odlučujuće za kranji ishod meča, koju je Barsa rešila u svoju korist rezultatom 2:1.

(MONDO)