Kompletirane su sve utakmice u osmini finala Lige šampiona. Na dva meča nije bilo pobednika, Atletiko Madrid i Mančester junajted su remizirali (1:1), a nešto efikasniji su bili Benfika i Ajaks (2:2).

Upravo je meč koji je odigran u Lisabonu privukao veliku pažnju. Kako zbog četiri gola, majstorije Dušana Tadića i sjajnog tempa, tako i zbog poteza Romana Jaremčuka.

Ukrajinski napadač je ušao u igru u 62. minutu umesto Evertona, a svega 10 minuta kasnije se upisao u strelce. Postigao je gol za izjednačenje svog tima, a potom je skinuo dres i poslao poruku podrške svojoj domovini.

Na majici ispod dresa se nalazila slika sa grbom Ukrajine. Po reakciji Jaremčuka je bilo jasno da je za njega to bilo važnije od gola, jer se nije previše radovao, već je želeo da ceo svet vidi taj detalj.