Ovako sada izgleda tabela Superlige. Partizan je prvi zbog bolje gol-razlike.

Utakmica je završena. Zvezda je pobedila u Milanovcu - 2:1.

17:47

OVAKO JE PAVKOV DAO GOL

Pogledajte i kako je Pavkov dao gol za vođstvo.

17:44

85' - ZAPRETIO DOMAĆIN

Zapretio je domaći tim, ali je odbrana Zvezde dobro reagovala i sprečila opasnost.

Metalac Crvena Zvezda (5).JPG
MN Press

17:39

80' - PANKOV NA TERENU

Napravio je Stanković novu promenu. Umesto Ivanića je ušao Pankov.

17:34

75' - KATAI SE POIGRAVA

Mogao je Katai verovatno da stavi tačku na meč. Dobio je dobro dodavanje od Kange, odlučio je da se poigrava, driblao je, a to je dalo šansu defanzivcima da stignu i da spreče pogodak.

17:28

69' - SRNIĆ UMESTO OHIJA

Pojačava Stanković vezni red. Izašao je Ohi, ušao je Slavoljub Srnić.

Crvena zvezda Metalac uživo prenos livestream Arenasport Superliga rezultat
MN Press

17:26

67' - PONIŠTEN GOL PAVKOVA

Dao je Pavkov i svoj drugi pogodak na meču posle dodavanja Kataija, ali je odmah poništen. Napadač Zvezde je bio u dubokom ofsajdu.

Poništen gol Pavkova
Printscreen/Arena Sport

17:21

62' - IZMENE

Izmene na obe strane. Stanković je izveo Rodića, uveo je Gajića, a na drugoj strani je Žižić ubacio Stojanovića i Stuparevića umesto Antonijevića i Fićovića.

17:18

59' - STANKOVIĆ UPOZORAVA KANGU

Zanimljiv razgovor obavio je Stanković sa Kangom u kratkoj pauzi. Pokazao mu je da ima već žuti karton i da bude pažljiv i da razmišlja kako ne bi dobio crveni.

Kanga i Stanković

17:15

56' - PAVKOV!

Zvezda vodi. Ivanić je poslao savršen pas za Pavkova, a napadač Zvezde je matirao Markovića za 2:1!

Milan Pavkov gol

17:13

54' - ŽUTI ZA SANOGA

Napravio je Sanogo bespotreban faul. Odgurnuo je sa obe ruke protivničkog igrača, Simović mu je odmah pokazao žuti karton. Bunio se, pokušao da se opravda, arbitar nije bio zainteresovan za to.

Žuti za Sanoga

17:11

52' - OHI JE BIO BLIZU

Dobar napad Zvezde, Kanga je odlično centrirao, Ohi je bio najviši u skoku, lopta je završila pored stative.

17:05

46' - PAVKOV NA TERENU

Od starta drugog dela Stanković ide po gol. Umesto Bena je ušao Pavkov.

Milan Pavkov Metalac

17:03

BAKLJADA DELIJA

Pred sam početak drugog poluvremena su navijači Zvezde imali posebnu koreografiju i bakljadu.

Bakljada Delija

17:01

OVAKO JE OHI DAO GOL

Pogledajte i kako je Ohi izjednačio.

16:46

POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme. Na pauzi je nerešeno - 1:1. Domaći tim je poveo preko Cvetkovića, Ohi je izjednačio.

16:44

45' - OHI IZJEDNAČIO

Zvezda je izjednačila u nadoknadi prvog poluvremena. Gol je postigao Ohi posle dodavanja Kataija. nNeposredno pre toga je Pičini pogodio prečku, a u nastavku akcije je norveški napadač pogodio mrežu.

Gol Ohija protiv Metalca

16:42

44' - MARKOVIĆ NEOPREZAN

Golman domaćina Markovi je dobio žuti karton zbog protesta, a onda je bio veoma neoprezan. U pokušaju da uzme loptu ispred Ohija je skočio, ispružio nogu, napadač Zvezde se zaustavio na vreme.

Neopreznost golmana Markovića

16:39

41' - PORUKA SA TRIBINA - IGRAJTE ZA TITULU

Posle primljenog gola sa tribina se čuju samo navijači Zvezde. Odzvanja poruka "Igrajte za titulu!"

16:31

33' - METALAC VODI!

Metalac vodi! Dragović je napravio grešku na sredini terena, a to je surovo kaznio Cvetković koji je matirao Borjana za 1:0!

16:22

24' - ZVEZDA NAPADA

Zvezda ima posed lopte, napada i traži put do gola, ali ne uspeva u tome za sada.

16:15

16' - PRILIKA ZA ANTONIJEVIĆA

Imao je i Antonijević šansu na drugoj strani, Ben je stigao da mu zasmeta dovoljno i spreči pogodak.

16:12

13' - ŠANSA ZA IVANIĆA

Odlično dodavanje Kataija, Ivanić je bio u dobroj situaciji, šutirao je, Marković je odbranio.

Šansa za Ivanića

16:09

10' - STANKOVIĆ TRAŽIO PENAL

Posle Benovog pada u kaznenom prostoru je Stanković tražio penal, sudija Simović je odmahnuo rukom. Nije bilo reakcije iz VAR sobe.

Stanković tražio penal

16:08

9' - PRVA VELIKA ŠANSA!

Metalac je imao veći posed lopte, a onda je "sevnula" kontra. Ben je krenuo sam, nije uspeo da pronađe prostor za šut, Ohi je uzeo loptu, šutirao, Marković je odbranio. Sa klupe Zvezde su tražili penal jer je Ben pao u kaznenom prostoru, Simović se nije oglasio.

15:58

1' - MEČ JE POČEO

Utakmica u Gornjem MIlanovcu je počela.

15:57

SUDIJE U VAR SOBI

Na ovom meču su u VAR sobi u Staroj Pazovi su Momčilo Marković i Slobodan Pavlović.

VAR soba Metalac Zvezda

15:56

STANKOVIĆ: ZNAMO ŠTA TRI BODA DONOSE

Pred meč sa Metalcem je izjavu za Arenu sport dao i Dejan Stanković. Svestan je dobro šta tri boda znače.

"Kao i pred svak imeč, motivacija nije problem. Za ovo igramo, za ovo se spremamo od leta. Krenuli smo u jakom ritmu i na zimu, nismo imali sreće u Glazgovu, znamo kakvu težinu ova utakmica ima. Ta borba za prvo mesto je dodatna težina. Sa tri boda se priprema utakmica protiv Rendžersa i završava se ciklus pred reprezentativnu pauzu utakmicom protiv Kolubare posle toga. Imamo još jednu prepreku po malo težem i mekanijem terenu. Moramo da budemo pravi i ka tome težimo", poručio je Stanković.

Dejan Stanković

15:51

ŽIŽIĆ: NE DOKAZUJEM SE ZVEZDI

Trener domaćeg tima Milija Žižić je dao izjavu za "Arenu sport" pre meča.

"Ne dokazujem se ja Zvezdi, uz svo dužno poštovanje, ja se dokazujem sebi, svojoj kući, Milanovcu, Metalcu. Srećan sam i ponosan na period koji sam proveo u Grafičaru. Pamtim te dane po lepom uz dobre rezultate. Srećan sam što sam u plavom dresu. Znanjem, energijom i srcem braniću boje ovog kluba. Uložićemo sve napore da nađemo šansu u ovom meču. Naša šansa nije umor Zvezde, svesni smo svoje situacije na tabeli, ne ulazimo u sve mečeve sa ulogom favorita, što je sa jedne strane rasterećenost, ali imamo svoju želju i potrebu za dokazivanjem. Nije nam lako. Da li je naš cilj dostižan? Verujem da jeste.", rekao je Žižić.

Milija Žižić

15:45

MEČ USKORO POČINJE

Utakmica u Gornjem Milanovcu počinje u 15.55 časova.

Stadion Metalca

15:32

NEMA STUPAREVIĆA

Strateg domaćeg tima Milia Žižić je na klupi ostavio Filipa Stuparevića.

Sastav Metalca: Marković – Vlalukin, Stojić, Milićević, Bačkulja, Antonijević - Krajišnik, Čađenović – Cvetković, Fićović - Prestiž

Prema informacijama "Arene" Stuparević je imao temperaturu pre utakmice i nije se osećao najbolje, zato ga je Žižić ostavio na klupi.

15:28

SASTAV ZVEZDE

Ovo je sastav Zvezde za meč sa Metalcem.

ZVEZDA: Borjan, Pičini, Eraković, Dragović, Rodić - Sanogo, Kanga - Ivanić, Katai, Ben - Ohi

Sastav Zvezde protiv Metalca

15:18

KATAI VIŠE NE IZVODI PENALE

Pred meč sa Metalcem je Stanković otkrio je promenio izvođača penala i da Aleksandar Katai više neće izvoditi penale. Od sada će tu odgovornost preuzeto Ohi Omoižuanfo.

MONDO/Dušan Ninković Crvena zvezda - Braga 2:1

15:00

STANKOVIĆ HVALI METALAC

Stanković je izneo niz pohvala na račun Metalca, ali je naglasio da želi tri boda.

"Bitno nam je zadržimo odnos koji smo imali u prethodnih par utakmica, taj ritam, i da se kući vratimo sa tri boda. Sigurno da je Stuparević najveća pretnja, neko ko ima iskustva, dobar špic, talentovan, kako on tako i ekipa Metalca cela. Borba za opstanak je kod njih, tako su im bodovi veoma važni. Gledaćemo da anuliramo sve njihove dobre strane", rekao je Stanković.

dejan stanković
YouTube/Crvena zvezda/printscreen

14:35

ODBRANA KOJA JE ODUŠEVILA ZVEZDU

U meču protiv Partizana je golman Napretka na pozajmici iz Zvezde Nikola Vasiljević imao odbranu utakmice. Taj potez je oduševio navijače crveno-belih i Dejana Stankovića.

Arena Sport Odbrana golmana Napretka protiv Partizana

14:14

PRAVILA I DVE PREDNOSTI ZVEZDE

Ukoliko Zvezda u Gornjem Milanovcu dođe do tri boda i stigne Partizan imaće i dve velike prednosti pred plej-of i nastavak sezone.

14:10

KIKS PARTIZANA

Zvezda može da iskoristi veliki kiks Partizana koji je u Humskoj odigrao nerešeno protiv Napretka (0:0).