Milan Jovanović biće uzadanica menadžera Rafe Beniteza i navijača Liverpula od naredne sezone. Srpski reprezentativac potpisao je predugovor sa engleskim velikanom čije redove će pojačati na leto.

Naći će se uz rame sa Fernandom Toresom, Stivenom Džerardom... I sa Milošem Krasićem, koji će po završetku sezone takođe potpisati za Liverpul.

"Siguran sam da sam doneo ispravnu odluku i to u najbolje vreme... I ranije sam ponavljao da će ova odluka biti najvažnija u karijeri i, verujte, da sam zbog toga sagledao sve aspekte pre nego što sam prelomio", rekao je Jovanović u telefonskoj izjavi agenciji Beta.

Napadača Standarda su želeli i drugi evropski velikani evropskih timova, među kojima Milan, Juventus i Valensija.

"Odlučile su sitnice iz pregovora sa čelnicima Liverpula", pojasnio je Jovanović, koji je pristanak na saradnju sa engleskim klubom dao tek posle ubeđivanja trenera "crvenih" Rafe Beniteza.

Jovanović će sa Liverpulom potpisati ugovor na tri sezone sa mogućnošću da se saradnja produži na još godinu dana ako obe strane budu zadovoljne.

"Da vidimo kako će ove tri godine da prođu", kazao je 28-godišnji Jovanović i podsetio da će ugovor biti validan tek kada prođe lekarske preglede.

Nekadašnji fudbaler novosadske Vojvodine bi, prema navodima medija u Engleskoj, u naredne tri godine u Liverpulu trebalo da zaradi 11 miliona evra.

Liverpul će biti četvrti Jovanovićev klub van Srbije.

Vojvodinu je napustio 2003. godine i prešao u ukrajinski Šahtjor gde se nije najbolje snašao. Uspeha potom nije imao ni u Lokomotivi iz Moskve, pa je 2006. godine otišao u Standard iz Liježa, gde je doživeo potpunu afirmaciju.

Jovanović je sa Standardom dva puta osvajao titulu prvaka Belgije, a proglašen je i za najboljeg fudbalera tamošnjeg šampionata. U svakoj od prethodne četiri sezone u Belgiji Jovanović je postizao više od 10 golova. Ove sezone je na 23 utakmice postigao 12 golova.

Dobre igre u Standardu Jovanoviću su donele i mesto u reprezentaciji Srbije za koju je igrao 23 utakmice i postigao devet golova.

Pre prelaska u Liverpul trebalo bi učestvuje na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi.

"Najbitnije je da sam odlučio gde ću igrati naredne sezone i da sada mogu da se potpuno posvetim terenu. Da se na najbolji mogući način pripremim za Svetsko prvenstvo, koje je je veliko iskušenje za svakog fudbalera i koje lično doživljavam kao krunu karijere... O Liverpulu još ne razmišljam", naglasio je Jovanović.

Menadžer Zoran Stojadinović, koji zastupa Jovanovića, britanskim medijima je rekao da njegov klijent govori engleski jezik i da sigurno neće imati problema sa adaptacijom na Premijer ligu.

(Beta, MONDO, foto MN Press)