Jedan navijač Fudbalskog kluba Sarajevo teško je povređen u sukobu navijača ovog kluba i mostarskog Zrinjskog, koji se dogodio u sredu na mostu u centru Konjica, prenose lokalni mediji.

Povređeni je odmah prebačen u bolnicu u Konjicu, ali se ne navodi o kakvim je povredama reč.

Policija u Konjicu privela je oko 30 navijača Zrinjskog koji su bili u četiri kombija, dok nijedan navijač Sarajeva nije priveden, izjavio je predstavnik policije.

"Navijači Zrinjskog izazvali su manje incidente u Donjoj Jablanici i Ostrošcu. Posle toga vozila sa navijačima Sarajeva i Zrinjskog susrela su se i zaustavila na mostu u Konjicu gde je izbila tuča", navode u policiji.

Navijači Sarajeva išli su na utakmicu u Vrapčiće kod Mostara, gde je odigran meč Veleža i Sarajeva (završeno 1:0 za Mostarce).

Navijači Zrinjskog putovali su iz Mostara u Istočno Sarajevo na utakmicu ovog tima sa ekipom Slavije (Zrinjski je pobedio 2:0).

Prošle godine u oktobru u tuči navijača u Širkom Brijegu ubijen je navijač Sarajeva, a 11 osoba je povređeno.

(Srna/MONDO - arhivska fotografija)