Partizan je pobedio Mladost GAT u Novom Sadu, a heroj trijumfa je štoper Svetozar Marković, koji je dao gol za pobedu u petom minutu nadoknade. Pogledajte kako je pogodio za tri boda, za euforiju na klupi crno-belih i za prekid katastrofalne serije mečeva bez pobede svog tima, započete posle gostovanja Javoru 9. jula i jedinog trijumfa ove sezone.
Bila je to utakmica u kojoj crno-beli ponovo nisu zadovoljili igrom, ali u kojoj su pojačavali pritisak kako se meč bližio kraju i na kraju tako ostvarili trijumf kojim su zadržali i dalje značajan minus u odnosu na Crvenu zvezdu od sedam bodova.
Neposredno pre Markovićevog gola, golman crno-belih Aleksandar Popović istrčao je u pravom trenutku i sprečio igrače Mladosti Gat da daju pogodak za vođstvo. Nije prošlo mnogo od toga, a na drugoj strani je mladi štoper postao heroj crno-belih na debiju novog trenera, Gordana Petrića.
Pogledajte kako je izgledao meč u Novom Sadu:
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Ako se bilo šta loše desi, odgovorni su Partizanov predsednik i trener": Čović se još jednom oglasio pred meč
Završen protest studenata u Kragujevcu: Petnaestočasovne blokade pod nazivom "Sretnimo se na Sretenje"