U istoriji fudbala se nije dogodilo da jedan klub potroši 600 miliona evra za pojačanja u jednoj sezoni, a Čelsi je školski primer kako to ne mora ama baš ništa da promeni. I ovog vikenda "šamar" u lice menadžera Grejema Potera, Totenhem je savladao Čelsi 2:0 (0:0) i ostavio ih na sredini tabele, pa je pravo pitanje do kod trenutka će američki biznismen Tod Boli imati strpljenja za mladog stručnjaka kome je skoro "i kuću prepisao" od letos, ali "plavci" još nisu proigrali.

Najveći problem je neefikasnost, jedva da su prišli golu Frejzera Forstera, inače rezervnog čuvara mreže Totenhema, ali to polako postaje "nova normalnost" za navijače Čelsija. Poslednji gol videli su još 11. februara protiv Vest Hema, ukupno četiri u 2023. godini, a odigrali su 11 utakmica. Moglo bi to i da se podnese nekako da odbrana uliva sigurnost, ali ni to ne može da se kaže za tim kome je teško pronaći i jednu pozitivnu stvar i koji igra verovatno najgoru sezonu u poslednjih 30 godina.

Totenhem je do tri boda došao u drugom poluvremenu, prvo je Oliver Skip pogodio u 46. minutu, a trijumf je potvrdio Hari Kejn u 82, sve bez menadžera Antonija Kontea koji se još oporavlja od operacije žućne kese. Nijedna izmena koju je napravio Poter, a koja je uključivala i Mihajla Mudrika i otpisanog Obamejanga, nije donela boljitak u igri "plavaca".


Skip je "pocepao" mrežu Kepe i postigao svoj prvi gol u klubu tako što je iskoristio zbunjenost odbrane. Pokušali su da na spavanju uhvate igrače Čelsija, pa je nakon panične intervencije Enca Fernandeza, koji je bukvalno "oteo" loptu Kepi i sprečio svog golmana da je uhvati posle odbrane, do lopte došao mladi igrač Totenhema. Iskoristio je nonšalantnost Feliksa, dobio duel, a onda moćno udario po lopti. Kepa je ponovo kasno krenuo po nju, "prevario" ga je i Kulibali svojim postavljanjem, pa je lopta završila pod prečkom.

Nemoć da Čelsi napravi šansu bolela je navijače gostiju skoro koliko i očajna intervencija odbrane kod prekida u 86. minutu kada je Hari Kejn pokazao šta to fali "plavcima". Golgeter sa njuhom za gol koji može da pogodi iz prve šanse na utakmici, a ne igrači kojima treba večnost da se nameste i šutiraju.

Rečnikom američkih biznismena koji ulažu u fudbalske klubove, to znači da Čelsiju treba još oko 600 miliona evra da bi rešili probleme. Nema "tankovanja" i čekanja na prvog pika na draftu...