Španski reprezentativac je se povredio u subotnjoj utakmici sa Sanderlendom (1:1), u kojoj je prethodno postigao jedini gol za Arsenal.

Fabregas je još dan ranije objavio da neće moći da igra naredne dve nedelje, što znači da će sigurno propustiti duel s Partizanom u drugom kolu Lige šampiona.

Arsenal je na sajtu naveo da će nove informacije o povredi kapitena imati kasnije ove nedelje.

Fabregas će tako propustiti utakmicu sa gradskim rivalom Totenhemom u Liga kupu, a zatim i mečeve sa Vest Bromvičem u prvenstvu i Partizanom u Ligi šampiona.

Mogao bi, međutim, da bude spreman za još jedan veliki londonski derbi, 3. oktobra kada će Arsenal igrati sa Čelsijem u Premijer ligi.

Menadžer "tobdžija" Arsen Venger ima mnogo kadrovskih problema. Pored Fabregasa, na listi povređenih su i Tio Volkot, Robi Van Persi i Niklas Bentdner.

(Beta, foto AP)