Da današnji dan pre 16 godina Skupština "Kosova" je jednostrano proglasilo nezavisnost, odnosno otcepljenje Kosova i Metohija od Republike Srbije, a tim povodom danas su na društvenim mrežama tu godišnjicu slavili fudbaleri koji nisu hteli da igraju za njihovu fudbalsku reprezentaciju.
Granit Džaka i Džerdan Šaćiri, dugogodišnji reprezentativci Švajcarske, ponovo su "pljunuli" na zemlju za koju igraju jer su ko zna koji put u prvi plan isticalo "Kosovo". Mnogo puta do sada opominjani su zbog toga jer su reprezentativci Švajcarske, posebno se cela država "digla" protiv njih nakon skandala na Svetskom prvenstvu u Rusiji protiv Srbije, potom i u Kataru, ali kao da ne mare za to i nastavljaju po svom.
"Srećna vam nezavisnost. Čestitam vam ovaj značajan dan, istorijski i ponosni trenutak za sve. Neka ovo bude godina ispunjena mirom, napretkom i velikim koracima", napisao je Džaka na svom Instagramu i izazvao bes, dok je Šaćiri bio znatno kraći, ali je okačio fotografiju sa zastavom "Kosova": "Srećan vam dan nezavisnosti".
Videćemo da li će Fudbalski savez Švajcarske reagovati zbog toga, pošto Šaćiri i Džaka opet "potpaljuju" pred mečeve Srbije i Švajcarske koji su zakazani za jesen u Ligi nacija.
BONUS VIDEO:
(MONDO - M.V.)
Zvezda nastavila sa porazima u Evroligi: Mirotić ponovo koban za crveno-bele
Crvena zvezda ispada iz Top 6 Evrolige: Partizan može da sustigne crveno-bele, pogledajte tabelu
Katastrofa za Crvenu zvezdu, Džoela Bolomboja izneli sa terena: Nije mogao da hoda, svi se uhvatili za glavu
Janis Sferopulos digao glas na konferenciji: Svi nas vide na F4, a mi u istoriji nemamo pobedu u plej-ofu
Mirotić otkrio zašto je tražio da igra protiv Zvezde: Zbog njega je Olimpija pobedila u Beogradu