Dijego Armando Maradona posetio je trening kamp Real Madrida. Kada ga je napustio, ostao je pod jakim utiskom lika i dela Žozea Murinja.

"Murinjo će Realu vratiti titulu prvaka Evrope", jasan je bio jedan od najboljih fudbalera svih vremena.

"On igračima dozvoljava da se igraju fudbala, ali kada je to neophodno, ima gvozdenu šaku da lupi o sto i zavede red. Njegovi metodi su fenomenalni", nije "kudravi gaučos" krio oduševljenje.

Bivši selektor Argentine smatra da Portugalac mora da ima odrešene ruke i da će se Madriđanima to isplatiti.

"Potrebno je strpljenje, da igrači shvate šta Murinjo od njih traži. Tako je bilo u Interu kome je doneo titulu prvaka Evrope posle pet decenija", zaključio je Maradona.

(MONDO, foto AP)