Imamo finalistu evropskog takmičenja sa istoka! Nakon što je u prvom meču polufinala Lige konferencija savladao Aston Vilu sa 4:2, Olimpijakos je pobedio engleski sastav 2:0 na "Karaiskakiju" golovima El Kabija u 10. i 81. minutu meča. Probao je izmenama Unaj Emeri da preokrene meč, ali nikako nije uspevao.

Stevan Jovetić je na ovom meču ostao na klupi kao i na prethodnoj utakmici, a heroj pobede je Marokanac Ajub El Kabi koji je na dva meča sa Aston Vilom uspeo da postigne čak šest golova.

U finalu će se fudbaleri Olimpijakosa sastati sa Fiorentinom koja je prošla Klub Briž ukupno sa 4:3 u dva meča. Nakon što su u prvoj utakmici fudbaleri "viole" pobedii 3:2 u Belgiji je bilo 1:1. Hans Vanaken je pogodio u 20. minutu za vođstvo svog tima, a Beltran je sa penala izjednačio u 85. minutu. Srpski štoper Nikola Milenković je u prvom meču bio na klupi, a u drugom je odigrao svih devedeset minuta.