Dobar penal Amdunija, nije mogao Pikford da ga pročita.

Moćan penal Šaćirija, džabe što je Pikford pročitao stranu.

3:1 - Saka!

Saka je dugo odlučivao i na kraju slabim udarcem savladao Zomera.

20:36

2:1 - Šer!

Prvi gol za Švajcarsku u penal-seriji postiže Šer, vrlo lagano u suprotan ugao od onog u koji je otišao Pikford.

20:35

2:0 - Belingem!

Čekao je da padne Zomer, pa poslao loptu u suprotan ugao Belingem.

20:34

1:0 - Promašio je Akanđi!

Očajan penal igrača Sitija, tanko, po sredini, lako se snašao Pikford.

20:33

1:0 - Palmer!

Siguran je najbolji igrač Čelsija, Zomer nije pogodio stranu.

20:28

PENALI!

Nema golova, odlučiće jedanaesterci!

20:24

117' - Prečka!

Kakav je korner izveo Šaćiri... Pogađa stativu, upleo se u mrežu Pikford, ali je imao sreće. Na terenu su Sijero i Amduni, a izlaze Frojler i Ebišer. U međuvremenu je Fodena zamenio Aleksander-Arnold.

20:18

110' - Još malo!

Šaćiri umesto Embola, a Sautgejt uvodi Tonija umesto Kejna!

20:09

Kraj prvog produžetka!

Bolji su bili Englezi, ostaje još 15 minuta fudbala...

20:05

98' - Izmena!

Endojea menja Zakarija, njemu su to prvi minuti na turniru.

MOHAMED MESSARA/EPA

19:59

95' - Rajs!

Konačno nešto od Engleza, raspalio je Rajs sa 25 metara, poslednjim naporima brani Zomer!

19:49

Produžeci!

Ponovo ćemo ih gledati na ovom prvenstvu...

19:49

90+2' - Zuber!

Poslednji napad Švajcarske u regularnom delu utakmice završava nekontrolisanim udarcem Zubera, morao je bolje iz ove pozicije.

19:37

81' - GOOOL! 1:1! SAKA!

Majstorija sjajnog Sake, ušao je sa desnog boka u sredinu i sa 17 metara gađao dalji ugao gola Zomera! Bio je pokriven Zomer, prošla je lopta kroz noge Džaki i završila u mrežu.

19:36

80' - Izmene!

Tripijer, Konsa i Mejnu izlaze iz igre, dok su ušli Šo, Palmer i Eze.

19:30

75' - GOOOL! EMBOLO! 1:0!

Švajcarska vodi 1:0, kakav hladan tuš za Engleze! Sve je delovalo da idemo ka još jednoj dosadnoj utakmici na EP, ali je Bril Embolo pogodio u 75. minutu pobegavši odbrani "Gordog Albiona". Endoje je poslao loptu sa desnog boka, a Embolo se lepo snašao na pet metara za vođstvo svog tima.

ANNA SZILAGYI/EPA

19:19

64' - Promene!

Evo prvih promena, Rider i Vargas idu iz igre, a zamenili su ih Zuber i Vidmer.

19:16

60' - Jako loše

Tanak fudbal za sada gledamo u Diseldorfu, Engleska se nije proslavila, nešto bolji utisak Švajcaraca za sada.

19:05

46' - Bez promena!

Pomalo i očekivana odluka Jakina i Sautgejta.

18:45

45' - Najbolja šansa!

Prošao je Saka po desnoj strani, bio je brži od Ebišera, zavrnuo je za Mejnua na šest-sedam metara, ali je fudbaler Mančester junajteda izblokiran u poslednji čas. Kakav potez Džake!

18:32

31' - Žuti!

Prilično "poštena" utakmica do sada, a prvi žuti karton dobija Fabijan Šer za faul nad Belingemom u kontri.

18:25

25' - Embolo!

Švajcarci igraju bez ikakvog respekta, prošlo je već nekoliko lopti za napadače, sada za Emboloa, ali je izblokiran u poslednji čas. Daleko je ovo od kontrole igre kakvoj su se Englezi nadali.

RONALD WITTEK/EPA

18:12

10' - Za sada mirno!

Po jedan opasan napad na obe strane, ali bez udarca koji bi na kraju namučio Pikforda ili Zomera. Vidi se da su noge "okovane" zbog važnosti utakmice, mada bi neki rekli da Engleska ovako stalno igra...

18:03

1' - Meč je počeo!

U skladu sa najavama, zaista je Engleska promenila formaciju. Voker je treći štoper uz Stounsa i Konsu, Tripijer igra levog beka, a desnog Bukajo Saka!

EPA-EFE/ANNA SZILAGYI

17:58

Igrači su na terenu!

Intonirane su himne i sve je spremno za početak utakmice...

17:21

SASTAVI!

ENGLESKA: Pikford - Voker, Stouns, Konsa, Tripijer - Rajs, Mejnu - Saka, Belingem, Foden - Kejn.

ŠVAJCARSKA: Zomer - Šer, Akanđi, Rodrigez - Rider, Frojler, Džaka, Ebišer - Vargas, Ndoje i Embolo.

Kao što je već bilo jasno, u sastavu Engleske nema Marka Geja, tako da ga menja Konsa. Pojedini engleski novinari prenose i da će formacija biti promenjena, da će igrati sa trojicom štopera i Sakom kao levim bekom, ali ostaje nam da sačekamo početak utakmice.

17:18

Dobro došli u MONDO live!

Engleska i Švajcarska sastaju se danas od 18 časova u Diseldorfu, a pobednik će obezbediti plasman u polufinale Evropskog prvenstva. Ostanite uz MONDO, pratićemo uživo meč ovih timova!