Zagrebački Dinamo neće igrati protiv selekcije kosovske lige, jer prištinski stadion ne zadovoljava tehničke uslove.

Zagrebački klub trebalo je da gostuje u Prištini povodom obeležavanja trogodišnjice proglašenja nezavisnosti Kosova.

Iz Prištine je stigao predlog da se meč odigra u Kosovskoj Mitrovici, ali je Dinamo odbacio tu mogućnost.

"Nakon obaveštenja sekretara Fudbalskog saveza Kosova, Erola Salihua, kako ne postoje tehničke mogućnosti da se najavljena prijateljska utakmica između Dinama i selekcije prve kosovske lige održi u Prištini 19. februara,već da se igra u Kosovskoj Mitrovici, rukovodstvo Dinama donelo je odluku o odgađanju datuma gostovanja u glavnom gradu Kosova", stoji u saopštenju zagrebačkog kluba.

"Igračima i stručnom štabu Dinama ne odgovara da se ta utakmica odigra u Kosovskoj Mitrovici, u prvom redu zbog dodatnog putovanja, koje bi im u ovoj fazi priprema donelo velike teškoće i dodatne napore. Iz tih razloga zahvaljuje se na pozivu Fudbalskom savezu Kosova, sa željom da se gostovanje u Prištini upriliči kada se za to steknu svi tehnički uslovi".

Ovo je drugi put da Dinamo odustaje od gostovanja u Prištini, jer je pre dve godine posle protesta Beograda i intervencija hrvatske vlade, takođe, otkazao prijateljski meč na stadionu u Prištini.

(MONDO)