Težak udarac za Fenerbahče, Žozea Murinja i Dušana Tadića! U velikom turskom derbiju kod kuće su izgubili od Galatasaraja (3:1). I ne samo to, nego im i prvo mesto izmiče pošto njihov najveći rival ima pet poena prednosti posle rutinske pobede pred preko 50.000 navijača.

Stvari su krenule po zlu za Fener već u 20. minutu kada je hrvatski golman Dominik Livaković postigao autogol. U 28. minutu je Mertens na asistenciju Osimena duplirao prednost, a Sara je u 60. uvećao vođstvo Galate. Tadić je u 61. minutu zamenjen, ušao je Kaveči.

U 63. minutu je posle sporne odluke sudije Fener dobio penal, a Edin Džeko je to pretvorio u gol. Bilo je to sve što je domaćin uradio na ovoj utakmici. O tom penalu se posebno priča, pošto mnogima nije jasno šta je tačno sudija video.

Posle šest odigranih kola Galatasaraj je prvi sa 15, Fenerbahče ima 13 bodova, a Bešitaš ima 10 i dva meča manje.