Apsolutna senzacija dogodila se u Kupu Francuske, u kojem je petoligaš Burgoan Žalije eliminisao veliki Lion, na penale 3:2! Na stadionu "Pjer Ražon" od 10.000 gledalaca, klub koji nosi ime po svom gradu (35 kilometara udaljenom od Liona) napravio je podvig koji će Francuska dugo, dugo pamtiti.
Nakon što su domaći senzacionalno poveli, srpski fudbaler Nemanja Matić (36) dao je gol u 45. minutu za izjednačenje na 1:1, gosti su potom i preokrenuli na 2:1 golom poznatog Gruzijca Žorža Mikautadzea, a ono što se potom dogodilo niko nije mogao da pretpostavi.
Heroj domaćih Mehdi Moujecki (21) dao je i drugi gol na utakmici‚ čime je utakmicu odveo u produžetke. Pri izvođenju penala, bivši as Arsenala Aleksandr Lakazet nije bio precizan za Lion, kao ni dugogodišnji igrač Bajerna, Korentan Toliso. Petoligaš je sve to kaznio i izborio plasman u osminu finala.
Pogledajte gol za pobedu u poslednjoj penal-seriji.
U toku protest studenata u Kragujevcu: Petnaestočasovne blokade pod nazivom "Sretnimo se na Sretenje"
"Krene da svira faul, pa stane - košarka u Srbiji": Obradović povisio ton o suđenju pred finale sa Zvezdom
Partizanova dominacija za finale protiv Zvezde: Crno-beli pobedili sa 20 razlike, biće opet derbi
"Tebe i takvih kao ti se niko ne plaši, Partizan ima preča posla od Kupa": Mijailović oštro odgovorio Čoviću
Srđan Blagojević prvi put pobedio na klupi Partizana: Četiri "komada" u mreži OFK Beograda