Partizan nastavlja takmičenje u Superligi, naredni susret rezervisan je za Vojvodinu. Crno-beli gostuju na Karađorđu u subotu od 18.30 sati u 22. kolu nacionalnog šampionata. Pred novi duel Valjka oglasio se i trener Srđan Blagojević.
"Nije nikakva mudrost ako kažem da nas očekuje velika utakmica, veliki izazov je ispred nas. Duga je tradicija susreta ova dva kluba. Ne sumnjam da će Vojvodina biti posebno motivisana, ali me manjka i nama motivacije. Naše ambicije su uvek iste, uz poštovanje rivala, sebe, ali i želje za pobedom", započeo je trener Partizana Blagojević na konferenciji za medije.
Što se tiče zdravstvenog biltena tima, Blagojević je bio jasan: "Nećemo računati na Mujakića, trenirao je ove nedelje, ali nećemo rizikovati. Milošević radi odvojeno, ostali igrači treniraju i u konkurenciji su za sastav".
"Trenerima nikad nije dovoljno vremena. Nedavno smo analizu prethodne utakmice, zatim stvari koje se tiču Vojvodine... Pokušaćemo da primenimo stvari. Jako poštujem ekipu Vojvodine, smatram da su jedni od najboljih u ligi. Igra intezivan fudbal. Na nama je da timskim duhom i igrom odgovorimo i probamo da se približimo tome. Imam dve dileme za startnih 11. Prevashodno je oko taktike, jer želimo da se nametnemo na terenu. Želimo da utakmica zavisi od nas.
Treneru Vojvodine Nenadu Lalatoviću je smanjena suspenzija pa će se on naći na klupi svog tima u meču sa crno-belima. “Mislim da je to normalno da trener izjavi tako nešto. Što se tiče Lalatovića, kao i prema svakom drugom kolegi, maksimalno poštovanje. Na stvari na koje ne mogu da utičem ne razmišljam o njima niti komentarišem. To što će Lalatović biti na klupi generalno ne utiče na našu pripremu. Postoje organi koji su se bavili time, mi treneri imamo obavezu da pripremimo ekipu najbolje moguće, naš zadatak je to, bavićemo se svojim delom posla, razumem ambicije i ja to želim."
Prvi put dosad...
Novi trener Partizana nikada dosad nije vodio neki tim u Superligi protiv ekipe Vojvodine. "Ako mogu da se setim, verovatno nisam. Ne opterećujem se statističkim podacima, to je možda interesantno za novinare. Kad ste mi rekli, iznenadio sam se. Na sutrašnjoj utakmici će sigurno biti velikog naboja, tako treba da bude. Znam da veliki broj navijača Partizana postoji u Novom Sadu i očekujem podršku sa njihove strane."
"Čuo sam da je samo na jednoj tribini dozvoljeno prisustvo naših navijača, ali verujem da to ne sprečava i ostale da dođu na druge tribine. Kad smo kod navijača, iako je bio manji broj navijača protiv Spartaka, pozdravljam njihovu reakciju, bilo je jako pozitivno i nisam čuo nijednu lošu reč na poluvremenu kada smo gubili. Voleo bih da taj odnos bude i dalje. Neće nam biti lako, ali svi zajedno možemo da isplivamo iz ovoga."
Trener Partizana želi nabijače na predstojećem meču. "Veliki broj navijača Partizana u Novom Sadu postoji, Vojvodini generalno, očekujem podršku. Na samo jednoj tribini je dozvoljeno prisustvo naših, nadam se da ostale ne sprečava da dođu na drugi deo tribina, da daju podršku dlanovima bar, biće dovoljno. Očekujem i odgovor naših navijača na tu situaciju."
"Iskoristiću priliku sada, da pozovem da svi koji dođu to urade sa pozitivnom energijom, da prepoznaju momenat, da pripomognu. Ja sam možda propustio priliku da kažem, iako je bio mali broj navijača, ali respekt za reakciju protiv Spartaka, da i u situaciju kada smo gubili, nisam čuo nijednu negativnu reč, i to nam je verovanto pomoglo da odemo neporaženi. Pomoglo je igračima da dobiju samopouzdanje, voleo bih da taj odnos bude i ubuduće. Neće nam biti lako, ni sutra ni ubuduće, ali samo svi zajedno možemo da isplivamo iz ovoga."
Blagojević želi da vidi Jung Džun Gohu na terenu. "Problem oko Goha je što nije bio u takmičarskom ritmu nekoliko meseci. Teško mu je da se vrati na određeni nivo, ali pokušava. Ima problem adaptacije još uvek, nije mu lako što se tiče komunikacije sa igračima i ljudima iz stručnog štaba."
"Usmereni smo da koristimo igrački kadar koji imamo i da izvučemo maksimum. Goh je to iskoristio. Da je dao gol protiv Spartak u poslednjem minutu, svi bi ga hvalili, ali ipak se i dalje priča da se traži. Ali, verujem da će uskoro dati značajniji doprinos", zaključio je Blagojević.
BONUS VIDEO: