Slušaj vest

Prvi meč polufinala Kupa Kralja doneo nam je i najbolju utakmicu u evropskom fudbalu ove sezone! Barselona je dočekala Atletiko iz Madrida, videli smo osam golova (4:4), veliki preokret, povratak i što je najbitnije - gledaćemo dramu u revanšu koji se igra pred navijačima crveno-belih!

Timovi koji se bore za šampionsku titulu nemaju nameru da odustanu od trofeja u Kupu Kralja, što smo najbolje videli u njihovom međusobnom okršaju u polufinalu takmičenja. Za nešto više od 90 minuta obe ekipe su po četiri puta tresle mrežu i to tako što je Atletiko pogađao na početku i kraju susreta, a Barseloni je pripao ceo meč između tih golova!

Utakmica je počela golom Hulijana Alvareza u prvom minutu, na šta se nadovezao Antoan Grizman pogotkom u šestom minutu. Sve je ličilo na katastrofu Barselone na "Monžuiku", pred svojim navijačima, ali... Atletiko je već posle desetak minuta prestao da igra fudbal i sve do poslednjih desetak minuta meča kontrolu čitavog terena imala je četa Hansija Flika.

Prvi meč polufinala Kupa Kralja između Barselone i Atletika iz Madrida. Foto: EPA/Enric Fontcuberta/EFE, EPA/Alejandro Garcia/EFE

Pedri je u 19. minutu pogodio da smanji zaostatak, a Pau Kubarsi je poravnao rezultat manje od dva minuta kasnije. Pred odlazak na odmor za potpuni preokret mrežu je zatresao i Inigo Martinez, da bi Robert Levandovski u 74. minutu postigao četvrti gol Katalonaca na ovom meču. Tada je delovalo da je Barselona daleko bliža petom golu nego Atletiko trećem, ali...

Ponovo smo dobili neverovatnu dramu, kakvu znaju da režiraju samo igrači Dijega Simeonea. Njegov zlatni rezervista Korea ponovo je bio ključan faktor jer je namestio gol za Markosa Ljorentea, da bi u trećem minutu nadoknade Aleksander Serlot postavio konačan rezultat. Podsećamo, isti fudbaler je u prvenstvenom meču pogodio mrežu Barselone i u nadoknadi doneo pobedu Atletiku!

Ovakav ishod meča u Barseloni govori nam da ćemo uskoro imati još jedan spektakl istih timova, jer se u polufinalu Kupu Kralja igraju i revanši. Drugi meč je na programu drugog aprila u Madridu, a na njemu će četa Dijega Simeonea pokušati da pred svojim navijačima obezbedi pobedu i plasira se u finale Kupa Kralja. Drugi polufinalni par čine Real Sosijedad i Real Madrid - prvi meč igraju 26. februara u San Sebastijanu, a revanš 1. aprila u Madridu.

Bonus video:

00:18
Navijač u dresu Barselone ušao na Marakanu Izvor: TikTok/ayi4658