Slušaj vest

Crvena zvezda mora da dovede pojačanja za Ligu šampiona i najurgentnija je svakako odbrana, a čini se da je ideja da se ide na iskustvo. Posle dolaska srpskog reprezentativca Miloša Veljkovića, najbliži potpisu za Crvenu zvezdu je Gregori Vitrih (30) iz Šturma, prenosi "Mozzart Sport".

U pitanju je povremeni reprezentativac Švajcarske koji inače važi za jednog od najboljih štopera prvenstva Austrije, a koji je u poodmaklim pregovorima sa Zvezdom. Trebalo bi, baš poput Veljkovića, da stigne bez obeštećenja jer mu ugovor ističe za Šturmom iz Graca, s tim da ga čeka sigurno odlična plata i biće među najplaćenijim igračima crveno-belih naredne sezone. S tim da su ostali još detalji koji treba da se urede.

Ko je Gregori Vitrih?

Gregori Vitrih
Foto: Profimedia/Max Krause / imago sportfotodienst

Vitrih inače ima 30 godina i igra na poziciji desnog štopera, a pored pasoša Švajcarske - poseduje i državljanstvo Gane. Rođen je u Bernu 1994. godine i imao je interesantan karijerni put, pošto je preko Jang bojsa i Grashopersa, gde nije imao naročito veliku ulogu, otišao u Australiju i nastupao za Pert Glori. Za vreme pandemije vratio se u Evropu i potpisao za Šturm iz Graca u kome je postao jedan od lidera.

Vitrih je ukupno odigrao 172 utakmice za Šturm i zabeležio je deset golova i sedam asistencija, dok je odigrao i dve utakmice za reprezentaciju Švajcarske. 

Interesantno je da je i Veljković rođen u Švajcarskoj, pa ako se desi da zaigra sa Vitrihom u srcu odbrane Crvene zvezde, njih dvojica svakako neće imati jezičku barijeru što je dobra vest. Ostaje da se vidi i da li je Zvezda sa njim završila formiranje nove odbrane, ili će Veljku Milosavljeviću i Andreju Đuriću dovesti još bolju konkurenciju.

BONUS VIDEO:

00:26
Zvezdan Terzić, Crvena zvezda, 80. rođendan Izvor: Kurir