Srpski fudbaler Dušan Vlahović nalazi se na raskrsnici karijere pošto nije produžio ugovor sa Juventusom, pa tako godinu dana pred istek mora da promeni sredinu. Juventus naravno želi da zaradi što je više moguće, pošto ga je već platio 84 miliona evra, dok se naravno pita i Vlahović koji želi da napravi najbolji mogući potez za svoju karijeru.
Za sada se priča samo o jednoj ponudi - navodnoj iz Turske gde je Fenerbahče spremio 40 miliona evra za Vlahovića - dok je poznati fudbalski insajder Đanluka di Marcio baš iz tog razloga unapred prorekao da Srbin neće ostati u Italiji.
Problem je njegova plata i zato će biti vrlo teško da bude u potpunosti zadovoljan novim uslovima i njih mogu da ispune samo klubovi koji "razbiju kasu" poput Fenerbahčea ili Englezi, Arapi, eventualno Bajern i PSŽ: "Vlahovića vidim baš daleko od Torina zbog toga što ima jako, jako visoku platu za narednu sezonu. Pričamo o 12 miliona evra, odnosno 24 pre poreza. Ima još jednu godinu ugovora i bilo da odluči da ne produži ili da ostane i ode bez obeštećeja - Juventus će tražiti neko drugo rešenje", rekao je Di Marcio za "Skaj Sport".
"Juventus će sigurno pokušati da mu pronađe neko drugo rešenje, koje ipak mora da bude istovremeno i rešenje koje sam igrač prihvata. Uz to, mora da bude ugovor sa sličnom platom, a sa takvom platom ne može da ide bilo gde. Zato neće biti lako naći mu novi klub", dodaje Đanluka di Marcio i poručuje da svojim igrama "nije garantovao tu zaradu".
Da li je Fenerbahče rešenje za Vlahovića?
I dok nema očekivanih ponuda Arsenala, Njukasla i Atletiko Madrida, koji bi bili možda dobre sredine za Vlahovića, deluje da je sve izvesnije da će u Tursku. Fenerbahče je jedini konkretan za sada i ponudio je već 40 miliona evra za srpskog napadača, dok navodno Juventus traži još deset.
Zato se Vlahović sastao već sa Murinjom, Tadićem i sportskim direktorom Marijom Brankom koji mu nudi platu od 10 miliona evra godišnje. Manje nego u Juventusu, ali najviše što trenutno ima na stolu.
BONUS VIDEO: