Slušaj vest

Trener Radničkog 1923 iz Kragujevca Feđa Dudić ostaje u klubu i ovog leta. U nedelju je u Sarajevu potpisao novi jednogodišnji ugovor i ponovo će povesti "crvene đavole" u Evropu.

Posle potpisivanja ugovora, rekao je da ga je veoma dirnuo doček na stadionu u Kragujevcu pred poslednji meč sezone, protiv TSC-, u kojem je definitivno izboren plasman u kvalifkacije za Ligu konferencije.

"Navijači su mi zaista odali veliko poštovanje, pogotovo na zadnjoj utakmici, kad smo izlazili na meč pred TSC. Nikad neću zaboraviti kako idem ka klupi, nismo ni blizu Evrope, a ceo stadion skandira 'Feđa ostani'. Suza mi je krenula, i meni i Jahi. Emocije su proradile, pogledali smo se i zapitali se - da li je ovo moguće, daleko od naše kuće da nas neko tako ceni? I njima i 'Đavolima' hvala na velikoj podršci", kazao je on, a preneo klupski sajt.

On je priznao da sanja pun stadion u Kragujevcu 

"Nije isto bilo igrati utakmicu u Leskovcu, dobro smo se osećali pred 4-5 hiljada naših navijača, ali to nije to. Kada uveče legnem i zamišljam budućnost, zamišljam evropsku utakmicu na punom stadionu 'Čika Dača'. Znam koliko će to biti veliko. Biće to istorijska utakmcia da se odigra prva evrpska utakmica u Kragujevcu, ne sumnjam da će stadion biti pun".

"Ja sam im ostvario želju, neka oni sada ostvare moju"

Feđa Dudić slavi plasman u Evropu u Kragujevcu
Foto: Mladjan Ivanovic/© MN press, all rights reserved

Imao je trener Radničkog 1923 i važnu poruku za navijače.

"Navijači su skandiral 'Feđa, ostani', ispusnio sam im želju, a sada je moja želja da oni ispune moju, da ispune stadion i da ne moram da zovem svaku pres-konferenciju, već da to postane standard. Da postanemo članovi kluba, da dolazimo na svaku utakmicu, da dovodimo svoju decu i da budemo jedan od najposećenijih stadiona u Srbiji", kazao je on.

Direktor kluba mu odneo ugovor na Baščaršiju

Feđa Dudić na utakmici Radničkog 1923
Foto: Mladjan Ivanovic/© MN press, all rights reserved

Dudiću je ugovor u Sarajevo doneo generalni direktor kluba Igor Konatar i potpisali su na Baščaršiji.

"To što je generalni direktor Konatar odlučio da dođe Sarajevo kako bismo obavili završne razgovore i potpisali ugovor gest je vredan poštovanja sa moje strane. To samo pokazuje da taj odnos koji Igor Konatar, Slavko Perović i ja imamo od prvog dana saradnje prevazilazi okvire poslovne saradnje i da to ne bih nazvao čak ni prijateljskim, već više porodičnim odnosom. To je ujedno i jedan razloga zbog kojeg sam odlučio da ostanem u klubu", izjavio je Dudić nakon potpisivanja novog ugovora sa kragujevačkim klubom.

Kada Radnički 1923 kreće u Evropu?

Slavlje fudbalera Radničkog 1923
Foto: Mladjan Ivanovic/© MN press, all rights reserved

Radnički će kao petoplasirani u Superligi početi učešće u drugom kolu kvalifikacija za Konferencjisku ligu, kao i Novi Pazar ili timovi iz regiona poput Hajduka iz Splita i Sarajeva.

Žreb za 2. kolo kvalifikacija biće održan 18. juna, a utakmice će biti igrane 14. i 31. jula.

Radnički će morati da dočeka evropski početak mnogo spremniji nego prošle godine, kada je doživeo razočaravajući poraz od Mornara iz Bara u istoj fazi, 2. kolu Lige konferencija.

Bonus video: 

01:21
Radnički - Kragujevac vatromet Izvor: Instagram