Reprezentativac Srbije Neven Subotić bio je važan šraf u ekipo Borusije iz Dortmunda koja je sedmi put u svojoj istoriji, a prvi put od 2002. godine postala šampion Nemačke.

Pouzdani defanzivac, koji iskače iz uobičajenog ponašanja fudbalera (na putovanjima, recimo, čita knjige, što je, priznaćete, redak slučaj), interesantan je mnogim evropskim klubovima, pre svega italijanskim i engleskim...

Međutim, još pre kraja takmičenja u Bundesligi, iz Borusije su zainteresovanim kupcima poručili: "Dalje ruke od Nevena!".

U intervjuu za sajt Fudbalskog saveza Srbije, Subotić je rekao da "misli" da će i naredne sezone igratio u Borusiji, kao i da ne vidi sebe u minhenskom Bajernu.

Da ne bi imao ništa protiv toga da ostane "milioner" (član Borusije), potvrđuju i ove reči, kada je bio upitan o tome šta misli o treneru Jirgenu Klopu.

"Klop je najbolji trener u ligi! Već dugo sarađujem i saradnja je sve uspešnija i kvalitetnija. Voleo bih i dalje da radim s njim. On ima dobru ideju u viziju fudbala. A ume da napravi sjajnu atmosferu u timu".

Ipak, Neven ima viziju svoje buduće karijere...

"Moj san je da zaigram u Engleskoj! Nebitno da li pored Baneta (Ivanovića) ili Vide (Nemanje Vidića)...". odgovorio je Subotić na pitanje u kojoj zemlji bi najviše voleo da zaigra.

"Što se tiče Bajerna, za mene nije taj put. Ja sebe vidim u Engleskoj", dodao je on.

Na pitanje koga bi iz reprezentacije Srbije angažovao kao pojačanje za Ligu šampiona, Subotić je rekao da je to Zdravko Kuzmanović.

"Otišao nam je Sahin (iz Borusije u Real Madrid), što znači da će trebati igrač u veznom redu. A meni je najbolje kad igram za Kucom (Zdravkom Kuzmanovićem)", kaže Subotić.

Borusija je ove sezone igrala maestralno u Bundesligi, a u Dortmundu polako rastu apetiti. Da li Borusija može da ponovi 1997. godinu i osvoji Ligu šampiona?

"Sada uživano u osvojenoj titulu koja je, kao što rekoh, došla iznenada. Verujte, niko nije spomenuo Ligu šampiona i njeno osvajanje", realan je Subotić.

(MONDO)