Slušaj vest

Odigrani su novi mečevi FIFA Svetskog prvenstva za klubove i videli smo da pobede Pari Sen Žermena i Atletiko Madrida. Dok je trijumf prvaku Evrope doneo prolazak dalje, Atletiku nije doneo ništa. U grupi B na kraju su PSŽ, Botafogo i Atletiko imali po šest bodova, ali je madridski klub imao najgori međusobni skor između tri tima i ispao je. 

PSŽ je rutinski savladao Sijetl Saunderse iz MLS-a sa 2:0 (1:0). Prvi gol postigao je Kviča Kvarachelija u 35. minutu na asistenciju Vitinje, a Ašraf Hakimi je na dodavanje Bredlija Barkole povisio na 2:0 u 67. minutu. To im je donelo prolaz dalje u grupi i prvo mesto. 

Botafogo je posle pobede od 1:0 nad Pari Sen Žermenom uspeo dugo da se drži protiv Atletika, ali ih je na kraju četa Dijega Simeonea slomila. Bilo je 1:0 pogotkom Antoana Grizmana na asistenciju Hulijana Alvareza u 87. minutu, ali daleko je to bilo od dovoljnog za prolaz u drugi krug. Atleitko je od PSŽ-a izgubio sa 4:0 i to ih je koštalo prolaza dalje. 

(MONDO, N.L.)

BONUS VIDEO: 

00:35
Fudbalska revolucija u Kataru 1 Izvor: MONDO/Milutin Vujičić