Ubedljivom pobedom 3:0 nad ekipom Alavesa, Valensija je barem do srede odložila šampionsko slavlje Barselone.

U postavu “slepih miševa” vratio se Pablo Aimar, kome je ovo bio prvi meč nakon što je preležao virusni meningitis. Argentinac je pružio sjajnu partiju, asistirao je kod prvog i postigao je drugi gol za domaće, čime je dokazao da je bolest prošlost.

Do sredine prvog poluvremena Alaves, koji se grčevito bori za opstanak, odolevao je na Mestalji, a onda je u 24. minutu posle centaršuta Aimara, Baraha iz blizine glavom zatresao mrežu gostiju.

Devet minuta kasnije Aimar je šutem iz sredine šesnaesterca povisio na 2:0, a tačku na odličnu predstavu domaće ekipe stavio je David Vilja u 50. minutu iz penala, koji je dosudjen posle prekršaja na Migelu Anhelu Angulu.

Tri kola pre kraja šampionata Barselona, koja je u subotu minimalnim rezultatom savladala Kadiz, ima 76 bodova, osam više od drugoplasirane Valensije.

U derbiju 35. kola Real Madrid je kao gost minimalnim rezultatom slavladao Osasunu i tako zadržao šanse za osvajanje drugog mesta u Primeri, koje direktno vodi u Ligu šampiona.

Madridjani sada imaju 66 bodova, dva boda manje od Valensije i četiri boda više od četvrtoplasirane Osasune.

Jedini gol u Pamploni postigao je Žulio Baptista u 51. minutu iz penala, koji je dosudjen posle prekršaja nad Raulom.

Najbolju priliku da stigne do izjednačenja domaći tim, za koji je svih 90 minuta odigrao Savo Milošević, propustio je u 63. minutu, kada Fransisko Punjal nije uspeo da realizuje jedanaesterac.

Kežman i Paunović ponovo u stroju

Trijumfom u Sosijedadu 2:1, finalista Kupa UEFA Sevilja osvojila je važne bodove u borbi za jedno od mesta koje i naredne sezone vodi u evro-kupove.

Strelci za goste bili su Hezus Navas u 58. i Hoze Luis Marti u 69. minutu iz penala.

Sosijedad, koji je meč završio sa devet igrača pošto je najpre u 64. minutu isključen Lopez Rekarte, a zatim u 84. i Nihat Kaveči, uspeo je u finišu susreta autogolom Žordija Lopeza da ublaži poraz.

Saragosa i Espanjol su podelili bodove, odigravši 1:1, a istim rezultatom završen je i duel Hetafea i Viljareala.

Oba gola u predgraju Madrida postignuta su već na početku utakmice. Hetafe je poveo posle samo 60-ak sekundi igre preko Haimea Gaviljana Martineza, a izjednačio je Giljermo Franko u trećem minutu.

Posle povrede u timu Hetafea ponovo je bio i Veljko Paunović, kome je trener Bernd Šuster ukazao poverenje u drugom poluvremenu.

Pobedom na gostovanjima Rasing Santander i Majorka stiglu su, čini se, do presudnih bodova u borbi za opstanak. Santdanter je slavio u Malagi 3:2, a Majorka je golom Jonasa Gutijereza u 79. minutu osvojila ceo plen u duelu sa Atletiko Madridom.

Majorka i Rasing sada imaju po 37 bodova, četiri više od Alavesa i pet od Kadiza, koji su prvi ispod crte, koja označava zonu ispadanja.

Duel na “Vinsente Kalderonu” započeo je i Mateja Kežman, koji se posle dvonedeljne pauze zbog povrede kuka vratio u postavu “jorgandžija”.

Reprezentativac SCG propustio je nekoliko izgeldenih prilika da zatrese mrežu Majorke, a najbolju šansu imao je u 39. minutu, kada je posle centaršuta Martina Petrova iz blizine glavom šutirao pravo u golmana.

(MONDO)