Stravična tragedija desila se u Lučanima gde je preminuo Mladen Žižović. Ovaj 44-godišnji trener se srušio pored klupe Radničkog iz Kragujevca tokom meča sa Mladosti, lekari su brzo reagovali, ali izgubili su bitku i Mladen Žižović je tragično preminuo.
Iako je imao odličnu igračku karijeru na poziciji ofanzivnog veziste i čak je uspeo da zabeleži dva nastupa za reprezentaciju BIH ono po čemu će ga navijači najviše pamtiti je evropsko čudo Borca iz Banjaluke od prošle godine.
Kako je Mladen Žižović delio evropske lekcije
Borac koji nikada ranije u istoriji nije prošao više od dva kola u evropskom takmičenju počeo je dramatičnom pobedom nad šampionom Albanije Egnatijom. U prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona svaladali su Albance posle penala, a zatim je usledila nepremostiva prepreka.
Velikan PAOK je bio bolji od Borca u dva meča sa 1:0 i 3:2, ali u oba duela se videlo da Žižović pravi nešto veliko. Uspeo je da nakon ispadanja prođe Ki Klaksvik u kvalifikacijama za Ligu Evrope, što je značilo - evropsku odiseju.
Mogla je ona da bude i u Ligi Evrope, pošto je još jedan velikan Ferencvaroš video da Žižovićev Borac ima zube. Ferencvaroš je prošao tek posle penala, ali onda su krenule Mladenove evropske lekcije.
Banjaluka će ga zbog ovoga večno slaviti
Kada je u prvom kolu Konferencijske lige Panatinaikos zaustavljen i odigrano je 1:1, a zatim je Apoel pobeđen 1:0 već je to bio istorijski rezultat za Borac. Ipak, uspeo je neverovatni tim Borca da dođe do novih bodova kada je u meču sa LASK-om pobedio 2:1. Sve je zaključeno novim bodovima protiv Kiprana, ovoga puta sa 0:0 sa Omonijom.
U prvom kolu plejofa kao rival došla je Olimpia iz Ljubljane. Samo jedan gol iz dva meča bio je Borčev i tako se bajka nastavila. Mogla je da traje još da Rapid nije imao više sreće. Bilo je 1:1 u prvom meču, u drugom 2:1 za Rapid, ali posle produžetka i tu je bajci bio kraj.
Mladen Žižović je sa klupe Borca otišao na početku naredne sezone kada je ispai na startu kvalifikacija za Ligu konferencija, a u Randički je stigao da zameni Aleksandra Lukovića pre samo nekoliko dana.
(MONDO, N.L.)