Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Engleske (2:0) u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, a na ovom meču ostala je bez jednog od najboljih igrača. Već u prvom delu susreta novi selektor Veljko Paunović morao je da pravi izmenu, jer se povredio Ivan Ilić. Vezni fudbaler ostao je da leži na ivici kaznenog prostora, a po njegovoj gestikulaciji bilo je očigledno da su bolovi jaki.
Njemu je proklizala noga nakon što je stigao do lopte, a lekarski tim je odmah pokazao da će morati da se napravi izmena. Po rečima selektora Paunovića, deluje da je Ivan Ilić teže povređen i da ga očekuje duža pauza. Nadamo se da to nije tačno, ali ćemo prave informacije imati tek nakon dodatnih pregleda koji će biti obavljeni.
"Počeli smo sa Ilićem, izleda da je povređen ozbiljnije, mora da radi magnetnu rezonancu. Osetio je bol u levom kolenu, puklo je nešto unutra, prve impresije nisu dobre, ali moramo da čekamo rezultate posle MRI", rekao je selektor Veljko Paunović na konferenciji za medije nakon utakmice.
Ilić je zbog problema sa povredom propustio mečeve reprezentacije Srbije u oktobru, a imao je problema i krajem septembra, kada je nije nastupio na dva meča Torina. Tokom sezone 2024/25 propustio je čak 20 utakmice, a više od 100 dana bio je van trenažnog procesa. Kada bismo računali poslednjih pet sezona. Ilić zbog povrede nije nastupio na 56 mečeva.
Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!
Bonus video: