Slušaj vest

Čuvena "Gazeta delo sport" piše o interesovanju Milana za Partizanovog napadača Andreja Kostića, a novinar Luka Bjankin predstavio ga je u opširnom tekstu tamošnjoj javnosti.

"Milan neće samo Filkruga, već je punom parom krenuo po Andreja Kostića, naslednika Vlahovića u Partizanu. Da li bi to bio dobar potez za rosonere", napisao je on.

U "Gazeti" se podseća na to da je Kostić Crnogorac, poput i legendarnog "Genija" Dejana Savićevića, koji je ostao jedan od najvećih majstora u istoriji italijanskog giganta. Takođe, Bjankin je naveo da su pregovori u toku.

"Crnogorac u Milanu ima poseban šmek, odmah podseća na Savićevića. Milan pregovara oko Andreja Kostića, napadača rođenog 2007. godine u Podgorici, koji nastupa za Partizan iz Beograda. Mogao bi da bude pojačanje u januarskom prelaznom roku, koji se za Milan najavljuje kao veoma buran: verovatno će doći Filkrug - opcija je pozajmica sa pravom otkupa - i barem još par mladih igrača za Milanelo (trening-centar i akademiju Milana). Kostić je trenutno najaktuelnije ime u napadu", piše on.

Ovako je Gazeta predstavila Kostića

Andrej Kostić slavi gol na Železničar Partizan Foto: MN Press

Predstavljajući Partizanovog centarfora, italijanski list piše koje sve pozicije "pokriva".

"Kostić može da igra kao centralni ili drugi napadač. Fizika je tu, visok je 188 cm i brzo napreduje. Tokom leta je prešao iz Budućnosti u Partizan, gde su ga uporedili sa Dušanom Vlahovićem, i brzo se prilagodio. Ove sezone je već postigao osam golova u srpskom prvenstvu i drugi je najbolji strelac ekipe. Na dan 5. septembra postigao je gol na utakmici Italija - Crna Gora u uzrastu do 21 godine, odigranoj u Speciji".

"Pregovori su počeli, ali još traju"

Andrej Kostić slavi gol u Partizanu
Foto: MN Press

Dva kluba vode razgovore o transferu. Navedeno je da je trenutni plan da Milan dovede Kostića i da ga pošalje na kaljenje u svoj tim u četvrtoj ligi.

"Pregovori su započeti, ali još nisu završeni, više će se znati u narednim danima. Procena je da bi vrednost transfera bila između 5 i 10 miliona evra, uz delimično angažovanje u ekipi Milan Futuro. Kostić još nije spreman da pravi razliku u prvom timu i, ukoliko dođe, dobijao bi minute u Seriji D, uz mogućnost da se nametne Alegriju. Iako ne deluje tako, januar je već počeo", navedeno je.