Napredak iz Kruševca završio je prvi deo sezone Superlige na poslednjem mestu, a da "pod Bagadlom" ne žele selidbu u Prvu ligu Srbije pokazuju potezi napravljeni ove zime. Angažovan je novi trener Nikola Drinčić koji je dobio šest novih igrača, dok je sa mladim Lazarom Miladinovićem produžen ugovor sve do 2028. godine.
Pojačanja su obezbeđena iz Crvene zvezde, koja je u Kruševac poslala Dragana Bojata i Uroša Sremčevića, iz Radničkog 1923 stigli su Jovan Ilić i Nikola Skrobonja, iz norveškog Kristijansuda Igor Jeličić, dok je Vasil Tašovski došao iz Partizana.
"Imamo sad ta četiri takmičarska mikro ciklusa, koje smo podelili na fizički, što se tiče defanzive, ofanzive, pravljenja igre. Prva nedelja protekla je fantastično. Igrači me prihvataju kao šefa, ja njih, takođe. U Turskoj već 12. imamo utakmicu s rumunskim Hermaštadom, pa 15. s kazahstanskim Tobolom, onda 18. sa uzbekistanskim Navbahorom i poslednji test zakazan je 22. protiv Lokomotive iz Plovdiva", rekao je Drinčić.
"Kao trener tražim od igrača, ali i sebe, da probamo da nametnemo naš stil i da se pripremimo za prvenstvo. Čeka nas 16 utakmica, to je maraton, treba da budemo spremni u glavi i u svakom smislu da bismo ostvarili opstanak", naglasio je bivši fudbaler Partizana, Čukaričkog, Vojvodine i drugih klubova.
"Čarapani" će pripreme odraditi u Turskoj iz koje se vraćaju 23. januara, posle čega će probati da obezbede opstanak. U prvom delu sezone osvojili su samo 12 bodova.
Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!
BONUS VIDEO: