Crvena zvezda je završila pripreme u Turskoj i Dejan Stanković mogao je da vidi na koga će računati tokom proleća, već od utakmice sa Malmeom u Ligi Evrope koja se igra u četvrtak. Tokom nje je testirao formaciju 4-3-3 i dobio je odgovore na brojna pitanja, a možda i na jedno koje i nije planirao da postavi.
Stefan Gudelj je za kratko vreme na terenu pokazao da je ozbiljan fudbaler i da već sada može da pomogne Crvenoj zvezdi, pa je možda zbog toga trenutno pauzirana odluka da se traži novi štoper. Činilo se da će Zvezda dovesti Strahinju Erakovića, ali su trenutno sve priče o pojačanju u zadnjoj liniji stopirane, ali ne zbog Učene, Lekovića, Veljkovića i Rodrigaa, nego jer je najmlađi među njima ostavio sjajan utisak u Turskoj.
Zbog toga ga je pohvalio i Dejan Stanković koji jedino žali što se Gudelj povredio, ali bi uskoro trebalo na teren: "Gudelj nas je sve iznanadio. Fenomenalno je delovao", rekao je trener Zvezde u analizi učinka svojih igrača na pripremama u Antaliji gde su ostvarene tri pobede.
"Enem je primar školovanog špica, prava holandska škola. Kontroliše odlično loptu, zadržava je i uz to školski se kreće. Lepo pojačanje za naš tim na proleće. Mladi levi bek Avdić može da igra u ozbiljnom intenzitetu. Ta trojica momaka mogu da nose Zvezdu u budućnosti. Gledao sam da mlađi igrači, i ovi iz omladinaca, rade uvek sa nama. Nisam ih pomerao iz taktičkog dela treninga. Imali smo dve povrede, jedino je to pokvarilo utisak", dodao je Stanković.
Ko je Stefan Gudelj?
Rad i se o štoperu iz Trebinja koji ima 19 godina i koji za sada nije debitovao za Crvenu zvezdu. Igrao je za njene mlađe kategorije, kao i za Grafičar, u kome je bio standardan tokom jesenjeg dela Prve lige Srbije i sakupio je 17 utakmica, uz dve u Kupu Srbije.
Stefan Gudelj je jedan od najvažnijih šrafova u igri trenera Marka Neđića, a nedavno je privukao pažnju i zbog odluke da ne igra više za mlađe kategorije Bosne i Hercegovine nego Srbije.
Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!
BONUS VIDEO: