Slušaj vest

Nemanja Matić još uvek igra fudbal. Ima 37 godina i igra u Seriji A za Sasuolo. Upravo je tamo dao jedan opširan intervju u kom je jedna od tema bila reprezentacija Srbije. Tačnije, svađa koju je imao sa legendarnim Sinišom Mihajlovićem i sve što se dogodilo između njih. Direktno su ga pitali da li se posvađao sa Mihom i da li je to bio razlog što nije igrao za nacionalni tim.

"Ne, to su laži koje je neko raširio. Ispričaću vam šta se desilo. Siniša je koristio standardna tri igrača u veznom redu, ja sam mu bio peti izbor i na tri utakmice nisam odigrao ni minut. Jednom od njegovih saradnika sam rekao da me više ne zove i da je za mene to gubljenje vremena. Neko od novinara ga je pitao zašto me nema u timu, na šta je on odgovorio da moram prvo da se izvinim. Nikada nismo pričali, nije bilo ništa lično", rekao je Matić za "Gazetu".

Nemanja Matić u reprezentaciji Srbije Foto: MN Press

Posle toga je usledio sastanak između njih dvojice na kom je palo pomirenje.

"Godinu i po dana kasnije sam dobio telefonski poziv od njega posle treninga. Čuli smo se i pitao me je da se vratim. Došao je na jednu moju utakmicu u Lisabonu i posle toga smo otišli na večeru. Na početku je imao tu ljutu facu, pokušao sam da mu objasnim zašto sam odbio. Na to se nasmejao i rekao mi 'Ne brini, ne zanima me prošlost. Moraš da se vratiš u reprezentaciju. Čeka nas meč sa Hrvatskom koji ne smemo da izgubimo'. Taj meč se završio remijem 1:1", završio je Matić i dodao da smatra da je trenutni problem srpske reprezentacije nedostatak kvaliteta i nedovoljno dobar rad u školama sa mladim igračima.

"Italijanski fudbal je zaostao"

Nemanja Matić Foto: Piero Cruciatti / AFP / Profimedia, STUDIO FOTOGRAFICO BUZZI SRL / imago sportfotodienst / Profimedia, MN Press

Pitali su ga direktno i šta je problem italijanskog fudbala i zašto igrači poput njega koji ima 37 godina i Modrića koji ima 40 igraju tako dobro u Seriji A.

"Italijanski fudbal je zaostao tamo negde u devedesetim godinama. Prvi problem su akademije, video sam to sa mojim sinom. Mlađe kategorije u Engleskoj i Frnacuskoj su mnogo naprednije, tamo vas uče da driblate, razvijate tehniku, da se zabavljate dok tražite prava rešenja. Drugi problem je taktika, mnogi timovi u Italiji igraju sa trojicom u odbrani i skoro da ne napadaju, kažu da ne postoji intenzitet. Kako da postoji kada se razmišlja samo o odbrani? Potreban je neki inovativan projekat, mnogo volim italijanski fudbal i voleo bih da ga vidim na drugačijem nivou. Što se Modrića tiče, to je najbolji igrač na svetu koji može da igra bilo gde i u Premijer ligi i u Primeri. Real Madrid i te kako oseća Lukino odsustvo."

"Biću trener"

Nemanja Matić Foto: Profimedia, Instagram/nemanja_matic/Screenshot

Na kraju su ga pitali i šta su njegovi planovi za budućnost i kako planira da iskoristi iskustvo igranja u timovima kao što su Čelsi, Benfika, Mančester Junajted, Roma, Lion...

"Biću trener. Biću svoj, sa svojim idejama i verovanjima. Videćemo dokle će me to dovesti", zaključio je Matić.

Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!

BONUS VIDEO:

00:15
Milan Vasić i Nemanja Matić igraju kolo u Velikoj Hoči na Kosovu i Metohiji Izvor: Instagram