Dani istine pred fudbalskom reprezentacijom Srbije. Odavno srpska fudbalska reprezentacija nije pobedila neku nacionalnu selekciju koja dolazi iz vrha svetskog fudbala. Uspela je, recimo, Srbija da bude ispred Francuske u kvalifkacijama za Svetsko prvenstvo, ali "galske petlove" u dvomeču nismo nadigrali. Štaviše.

U petak bi Srbija mogla da reši svoju sudbinu. Ako pobedi Italiju igraće u baražu za Evropsko prvenstvo u Ukrajini i Poljskoj 2012. godine. Sa jedne strane, reklo bi se nije nemoguća misija, pogotovo što ovaj meč Italijanima ništa ne znači, a sa druge, upravo bi ta rasterećenost i cdobra forma "azura" mogla da bude glavna prepreka "orlovima".

Posle dužeg vremena i odsustva zbog povrede, u nacionalni tim se vraća Nikola Žigić. Društvo u napadu će mu praviti Marko Pantelić ili Dragan Mrđa. Možda nijedan od pomenute dvojice, a moguće je da Žigić ni neće biti starter.

"Fenomenalno se osećam jer sam opet sa drugovima iz reprezentacije. Povreda je prošlost i jedva čekam da ponovo obučem dres. Italijani imaju odličan tim, nekoliko fenomenalnih pojedinaca, ali ja sam optimista. Ova generacija je uvek pobeđivala kada je bilo najpotrebnije. Uveren sam da ćemo i sada u tome uspeti", rekao je Žigić.

Miloš Krasić je došao u Staru Pazovu posle pobede njegovog Juventusa nad braniocem titule prvaka Italije, Milanom u prvenstvenom duelu.

Čak petoricu igrača Juventusa pozvao je Ćezare Prandeli za meč protiv Srbije.

"Pričao sam sa klupskim drugovima o ovoj utakmici. Oni znaju da ih očekuje pun stadion i paklena atmosfera. Međutim, oni su profesionalci, navikli da igraju u takvom ambijentu i ne verujem da će im to biti veliki problem. Uveren sam da činjenica da su već izborili plasman na prvenstvo Evrope neće uticati na njihovu igru, ali verujem da možemo da ih pobedimo. Vreme je da posle dugog vemena jedna velika reprezentacija 'padne' u Beogradu", poručio je Krasić i dodao: "Oni zaslužuju respekt, ali nema razloga da ih se plašimo".

U međuvremenu, iz italijanskog tabora je stigla vest da je Domeniko Krišito povredio prepone na treningu reprezentacije i da neće biti u sastavu tima na kvalifikacionim utakmicama za Evropsko prvenstvo protiv Srbije i Severne Irske.

Lekarski tim još nije odlučio da li će na duelu u Beogradu u petak i u Peskari 11. oktobra igrati Federiko Balzareti i Đanpaolo Pazini, koji takođe imaju problema sa povredama.

Predsednik Fudbalskog saveza Srbije (FSS) Tomislav Karadžić pozvao je navijače da ispune stadion Crvene zvezde i upozorio da nam UEFA neće oprostiti ni najmanji incident i glupost.

"Bili smo juče na sastanku u Cirihu. Predočeno nam je da u slučaju bilo kakvog incidenta neće biti milosti. Međutim, uveren sam da do toga neće doći i da ćemo imati sjajnu atmosferu", rekao je Karadžić.


Prema podacima FSS, do sada je prodato oko 25.000 za meč u petak.

(MONDO)