Crvena zvezda je obezbedila prvo letnje pojačanje! Dok se priča o milionima koje će crveno-beli potrošiti tokom leta kako bi imali konkurentan tim za nastupe u evropskim takmičenjima, prva letnja akvizicija dolazi "samo" na pozajmicu! reč je o povremenom reprezentativcu Austrije Muhamedu Čam Saračeviću (25) koji dolazi iz Turske.
Mo Čam je od 2024. godine pod ugovorom sa Trabzonom, ali je prethodnu sezonu proveo na pozajmici u Slaviji iz Praga sa kojom je postao šampion Češke. Nije to bila dobra sezona za njega, pa bi u Beogradu mogao da "oživi" karijeru i ubedi Crvenu zvezdu da ipak potroši 3.000.000 evra na njegov transfer narednog leta.
"Veoma sam srećan što sam ovde. Imao sam konstruktivne razgovore sa ljudima iz kluba, kao i sa trenerom i osećam da je ovo bio najbolji potez za mene, da dođem u Crvenu zvezdu. Upoznao sam trenera i rekao mi je na koji način želi da se razvijam, to je jedan od glavnih razloga zašto sam došao u Zvezdu, a zatim i razgovori sa gospodinom Markom Marinom i Arnautovićem, sa kojima sam takođe pričao. Jednostavno osećam da je sada bio savršen trenutak za ovaj korak", rekao je za zvanični sajt kluba novi fudbaler Crvene zvezde.
Austrijski fudbaler koji ne zna odakle mu prezime Saračević posebno je oduševljen stadionom kluba za koji će igrati tokom naredne sezone. Tokom prve sezone u Beogradu on će nositi broj 70, a imao je i poruku za navijače.
"Stadion je ogroman i poseban zbog čuvenog tunela. Kada sam bio ovde sa reprezentacijom, osetio sam nešto zaista posebno. Veoma sam srećan što ponovo dolazim na ovo mesto i jedva čekam da izađem na teren", rekao je Muhamed Čam Saračević i dodao: "Navijači mogu da očekuju da ću dati sve od sebe za klub. Doneću mnogo radosti na teren i mislim da ćemo svi zajedno uživati u periodu koji je pred nama".
Čam je rođen 26. septembra 2000. godine u Austriji. Fudbalski se razvijao kroz omladinske škole Hanovera i Volfsburga. U dosadašnjem delu seniorske karijere igrao je za Admiru, francuski Klermon, danski Vensisel, Austriju Luštenau, Trabzonspor i Slaviju iz Praga. Ofanzivni vezni fudbaler je zabeležio nastupe i za seniorsku reprezentaciju Austrije, gde je bio saigrač Marka Arnautović i rival reprezentaciji Srbije.
Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!
Bonus video:
