Slušaj vest

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Jovo Lukić (27) postigao je prvi gol za "zmajeve" na Svetskom prvenstvu, na startu turnira protiv Kanade, posle čega je pao u drugi plan i praktično nije ni igrao. Iako je u jednom trenutku bio hit igrač regiona, nestao je s radara, ali ne zadugo - čini se da ga čeka transfer.

Jovo Lukić igra za Univerzitateu iz Kluža i navodno ga traže četiri kluba u ovom trenutku, pa rumunski mediji prenose da bi uskoro mogao da promeni sredinu.

Ko traži Jova Lukića?

Jovo Lukić Foto: Cole BURSTON / AFP / Profimedia, EPA/EDUARDO LIMA

Rumunski mediji otkrivaju da su četiri kluba kontaktirala Kluž za mogući transfer. To su pre svih Bešiktaš, koji se raspituje i za Dušana Vlahovića, zatim nemački St. Pauli i Hofenhajm, odnosno francuski Ren. Za sada, nijedna ponuda nije bila dovoljna da iz Rumunije kažu "da".

Navodno, cena za Jova Lukića je oko tri miliona evra, a nijedna koja je do sada stigla nije ni blizu potrebne sume. Ipak, nadaju se obe strane da će uskoro pronaći rešenje.

Jovo Lukić slavi gol za BiH
Foto: EPA/EDUARDO LIMA

"Još uvek sam igrač Kluža. Osećam se vrlo dobro ovde i fokusiram se na sadašnjojst, nadam se da ćemo proći u sledeće kolo u Evropi", kazao je Lukić čija ekipa traži prolaz u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija, a u prvom meču protiv Brana odigrala je 2:2 kod kuće.

Upravo na toj utakmici Jovo Lukić je postigao jedan gol, nakon što je ušao u poslednjih pola sata. Prošle sezone inače postigao je 20 golova za Kluž u svim takmičenjima, a imao je i tri asistencije.

Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!

BONUS VIDEO:

00:53
Jovo Lukić gol za Bosnu i Hercegovinu protiv Kanade Izvor: Arena Sport 1