Slušaj vest

Crvena zvezda i Dinamo Zagreb mogli bi da ove jeseni budu rivali u Ligi Evrope (LE). Susret velikih rivala iz doba Jugoslavije moguć je ako bi se Zvezda kvalifikovala za LE u revanšu protiv Viktorije Plzenj (četvrtak, 19 časova) i ako bi ih potom žreb spojio u petak u 13 časova.

S obzirom na to da se u novom, "ligaškom" formatu žrebani timovi sreću sa ekipama iz sva četiri "šešira", postojala bi mogućnost da Zvezda i Dinamo budu protivnici, iako bi bili smešteni zajedno ui isti, drugi šešir, s obzirom na to da su ovu sezonu počeli sa istim koeficijentom, 46.500.

Zvezda u Češkoj u četvrtak brani veliku prednost iz Beograda (3:0) i trener Albert Rijera uveravao je srpske novinare u Plzenju da se njegovom timu neće desiti "Seltikov scenario". I zbog toga i zbog odličnog nastupa u prvom meču, očekuje se da crveno-beli izbore svoje mesto u drugom po snazi evro-takmičenju, a to bi otvorilo prostor za potencijalni "Ex-Yu derbi".

Sa druge strane, Dinamo je u sredu uveče ispao iz plej-ofa za Ligu šampiona od norveškog Vikinga.

Nema prepreka da Zvezda i Dinamo budu žrebani

Mirko Ivanić slavi gol na Marakani protiv Viktorije Plzenj
Foto: Antonio Ahel/ATAImages

U ligaškoj fazi Lige Evrope i ove sezone će svaki tim igrati po četiri utakmice kod kuće i na strani. U svih osam mečeva imaće različite protivnike, a po dva će biti žrebana iz svakog šešira. Ti šeširi biće definisani na osnovu petogodišnjeg učinka ekipa u evropskim takmičenjima, zaključno sa sezonom 2025/26.

Neće biti prepreka da na žrebu bude izvučen par Zvezda - Dinamo Zagreb, jer je jedino ograničenje u tom slučaju da ekipe ne mogu da igraju protiv rivala iz svoje zemlje.

Timovi koji završe među najboljih osam u Ligi Evrope uđi će pravo u osminu finala, a preostali će igrati u plej-ofu, odnosno u šesnaestini finala, u kojoj je Zvezda prošle sezone igrala protiv Lila.

Zvezda 2021. nije dobacila do Dinama

Dejan Stanković vodi Zvezdu protiv Šerifa
Foto: MN Press

Crvena zvezda i Dinamo Zagreb bili su potencijalni rivali u plej-ofu za ulazak u Ligu šampiona u sezoni 2021/22, ali se nisu sreli jer je Zvezdu eliminisao Šerif iz Tiraspolja rundu ranije. 

Moldavski klub potom je ušao u dvomeč plej-ofa protiv Dinamo Zagreba kao autsajder, ali je i njega izbacio, pobedivši ga kod kuće 3:0, uz remi bez golova na Maksimiru u Zagrebu. 

Ovog leta, žreb bi opet mogao da spoji Beograđane i Zagrepčane

Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija.

Bonus video: Gol Zlatka Tripića na Viking - Dinamo Zagreb

00:13
Gol Zlatka Tripića na Viking Dinamo Zagreb Izvor: +Live3/Screenshot